Rozwód nie musi być drogą przez piekło

Pozytywną rzeczą, jaką przyniosły nam ostatnie lata na pewno są dokładne statystyki dotyczące każdego aspektu naszego życia. Z łatwością możemy sprawdzić, czy ilość kradzionych samochodów, chrzczonych dzieci czy wypitych litrów napojów gazowanych rośnie czy spada, oraz wyciągać z tego wnioski.

Ilość rozwodów w ostatnich latach

rozwody - SzczecinWiele osób coraz częściej zastanawia się nad tym, czy w obecnych czasach opłaca się w ogóle branie ślubu. Pozornie coraz więcej par się rozwodzi, i jest to znacznie częstsze niż kiedykolwiek. Choć faktycznie można odnieść takie wrażenie, to suche liczby nie pozostawiają wątpliwości. Choć rozwody faktycznie się zdarzają, to nie są one mocno częstsze niż wcześniej, a już tym bardziej są one znacznie rzadsze, niż na zachodzie Europy. Prawda jest taka, że w Polsce do dziś małżeństwo zachowało swoją formę i jest czymś, w czym ludzie lubią trwać na dobre i na złe. Jeśli chodzi zaś o same rozwody, to i tu mogę coś na ten temat powiedzieć. Znam wszystko od znajomego, który pracuje w szczecińskim sądzie. Twierdzi on, że rozwody w ostatnich latach stały się znacznie spokojniejsze niż wcześniej. Nie dochodzi już do sytuacji, w których jedna strona chce kompletnie odciąć drugą od wychowywania dziecka, czy też wydrzeć każdy, ostatni grosz. To kolejny argument mówiący za tym, by nikogo nie przerażały rozwody – Szczecin jest tego idealnym przykładem. Nawet jeśli nasze małżeństwo miałoby się nie udać, na co są niskie szanse, rozwód najprawdopodobniej przebiegnie gładko i spokojnie. Nie musimy się go zatem obawiać i brać go pod uwagę, by wiązaniu się z partnerem na całe życie.

Spadająca ilość gwałtownych i emocjonujących rozwodów niewątpliwie jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. Pozwala to obu małżonkom na znacznie spokojniejsze zakończenie relacji oraz pogodzenie się z tym, i przejście do porządku dziennego. Nikt nie chce zatruwać sobie niepotrzebnie życia.

Zamknij