Części do samochodów cieżarowych

Każdy kierowca ciężarówki prędzej czy później zostanie zmuszony do wymiany danej części w swoim zestawie. Niektóre naprawy można zaplanować inne niestety mogą zdarzyć się w trakcie wykonywania przez nas prace. Związku z tym powstaje jakich części użyć: nowe czy używane?

Nowe czy używane części?

lampy do przyczepWielu kierowców jak każdy z nas pomyśli, że najlepszym wyborem w kwestii części, będzie zakup nowych części oryginalnych. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że taka część będzie nie tylko pasowała, ale również nie zawiedzie nas. Jednak nie do końca już tak jest, gdyż nawet części zamienne pochodzące od innych producentów, którzy posiadają odpowiednią licencje na ich wyprodukowanie są również dobrym rozwiązaniem, dlaczego? Otóż jest to nie tylko idealne rozwiązanie dla osób oraz firm, które nie tylko szukają oszczędności, ale pewności, że taka cześć nas nie zawiedzie i co ważne zostanie szybko dostarczona do miejsca, gdzie będzie potrzebna. Takie firmy posiadają sieć lub oddziały, które w ciągu 12 godzin od zgłoszenia dostarczą daną część we wskazane miejsce. Można również zamówić tzw. pojazd mobilny, który dostarczyć może nam na przykład lampy do przyczep. W większości takie pojazdy wyposażone są również w komputery pokładowe, które pozwalają zbadać również inne usterki znajdujące się w pojeździe. Warto zaznaczyć, że hurtownie zajmujące się tego typu branżą zatrudniają osoby, które bardzo dobrze nie tylko muszą znać się na danym modelu pojazdu, ale również być ciągle na bieżąco z technikami i wiedzą, która producenci danych marek wytwarzają.

W większości kierowców raczej regularnie sprawdza stan swoich pojazdów i przyczep by mogły być gotowe w każdej chwili do pracy. W tym celu przed każdym wyruszeniem w podróż starają się naprawić każdą usterkę, która pojawiła się w danym pojeździe. Dlatego do ich naprawy warto używać sprawdzonych części, bo tylko wtedy uda się kierowcy osiągnąć swój cel.

Zamknij