Salon Amanda

Bezbolesne leczenie próchnicy

 

Próchnica to choroba wywoływana przez bakterie, która rozpoczyna się od nieestetycznych plam na naszych zębach jak i prowadzi do powstania widocznych ubytków w twardych częściach zębów . Można jej jednak skutecznie zapobiegać a także całkowicie ją wyleczyć.

Jak bezboleśnie wyleczyć próchnicę?

leczenie zębów olsztynWspółczesna stomatologia stosuje najlepsze oraz najnowocześniejsze metody leczenia przy użyciu najwyższej jakości materiałów stomatologicznych. Dzięki temu leczenie zębów olsztyn jest skuteczne a wszystkie ubytki wypełniane są substancją kolorystycznie podobną do zębów pacjenta. Najważniejsze jest jest jednak to, że leczenie jest bezbolesne. Jeśli zawczasu udamy się do stomatologa możliwe będzie usunięcie próchnicowo zmienionych tkanek co sprawi, że nie będziemy odczuwać dyskomfortu w jamie ustnej a także unikniemy bólu jaki towarzyszy przy dalszym rozwoju choroby. Dzięki wczesnemu zdiagnozowaniu i podjęciu leczenia będziemy mogli dłużej cieszyć się własnym, pięknym uśmiechem. Obecnie lekarze starają się zminimalizować ból występujący podczas leczenia, aby bezboleśnie wyleczyć zęby z próchnicy stosuje się jedną z kilku metod leczenia. Pierwsza z nich to metoda klasyczna inaczej nazywana także borowaniem czyli wierceniem. Przy pomocy specjalnego wiertła lekarz skutecznie usuwa zaatakowane przez próchnicę tkanki zęba. Żeby uniknąć bólu przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe przy użyciu specjalnego urządzenia. Drugi sposób to metoda abrazji powietrznej, która nie wymaga borowania, wiercenia ani znieczulenia. Jest to nowoczesna, małoinwazyjna i całkowicie bezpieczna metoda wskazana dla osób wrażliwych na ból.

Oczywiście metod leczenia zębów jest więcej, ale to są jedne z najczęściej stosowanych przy leczeniu próchnicy, aby dowiedzieć się więcej informacji na ich temat warto udać się do swojego lekarza i porozmawiać z nim o tym a przy okazji możemy zbadać swoje zęby i sprawdzić czy nie mamy próchnicy.