Salon Amanda

Cechy dobrych butów roboczych

Noszenie odpowiedniej odzieży roboczej jest wymagane w wielu zakładach pracy. Regulują to przepisy BHP, ale również wielu pracodawców dodaje swoje niepisemne zasady co do stroju w jaki powinni ubierać się pracownicy. Nic dziwnego, że wokół tego tematu panują rygorystyczne zasady, bezpieczeństwo pracownika powinno zawsze być stawiane na pierwszym miejscu.

Produkcja obuwia roboczego

buty robocze szczecinPodstawą w pracy, w której narażeni jesteśmy na szkodliwe dla naszego zdrowia warunki jest odpowiednie obuwie robocze. Wbrew pozorom jego wybór nie jest wcale taki łatwy, jednak jeśli chodzi o buty robocze szczecin jest miastem, który pochwalić się może jedną z najlepszych firm produkujących odzież roboczą w naszym kraju. Podejmując się zakupu butów do miejsca pracy, powinniśmy dostosować je do warunków. Wyróżniamy trzy typy obuwia. Pierwsze z nich to buty bezpieczne, które zapewniają ochronę palców przed uderzeniami o sile do 200 J. Kolejne to buty ochronne, które z kolei chronią nasze palce przed uderzeniami o sile 100 J. Ostatnią grupę stanowią buty zawodowe, które stanowią ochronę dla palców, jednak nie posiadają tak jak ich poprzednicy podnosków stanowiących zabezpieczenie przed silnymi uderzeniami. Przy wyborze obuwia kierujmy się więc prawdopodobieństwem wypadków oraz zagrożeniami, z którymi możemy spotykać się na co dzień. Pamiętajmy, aby na produkcie tym nie oszczędzać, dobrze wykonane buty będą nas kosztować, jednak nic nie jest tak cenne jak nasze zdrowie.

Dobre obuwie w pracy, w której narażeni jesteśmy na niebezpieczeństwa to podstawa. Powinny chronić nas przed szkodliwymi substancjami, upadkami ciężkich przedmiotów na stopy oraz przed ewentualnymi odmrożeniami jeśli pracujemy na zewnątrz. Postawmy więc na buty wykonane z dobrych jakościowo materiałów, aby nie tylko nas chroniły, ale również służyły nam na długie lata.