Salon Amanda

Centralne odkurzacze w domach jednorodzinnych

Zwykłe odkurzacze ważą około dwóch, trzech kilo, mają ograniczony zasięg pracy, przez niezbyt długi kabel zasilający, Aby posprzątać cały dom, musimy przynajmniej cztery razy przenosić sprzęt z jednego pomieszczenia do drugiego i za każdym razem należy przełączać wtyczkę do pobliskiego kontaktu.

Czym się różni centralny odkurzacz od tradycyjnego?

odkurzacze centralneKlasyczne sprzęty dostępne w większości sklepów z artykułami do gospodarstwa domowego, wymagają przenoszenia go ze sobą w trakcie pracy. Zasięg rury ssącej oraz kabla zasilającego jest ograniczony, przez co musimy kilka razy zmieniać miejsce odkurzacza. Posprzątanie całego mieszkania zajmuje około trzech godzin. Odkurzacze centralne znacznie skracają ten czas wręcz do minimum. Główna instalacja sprzętu znajduje się w piwnicy, w garażu, lub na strychu, a kable zasilające i przewody, są dyskretnie zamontowane w ścianach budynku. Jedyną przenośną częścią, jest teleskopowa rura, która może mieć długość nawet pięciu metrów, co pozwoli na komfortowe odkurzanie całego pomieszczenia. Aby zapewnić wygodne użytkowanie, możemy w każdym pokoju, umieścić specjalne kontakty na rurę odkurzacza, która automatycznie się włącza, albo posiada manualny włącznik w rączce rury. Nie musimy przenosić odkurzacza, ani czuwać nad długością kabla, ponieważ jedyny element, który jest nam potrzebny do sprzątania, jest elastyczna rura ssąca. Centralny odkurzacz ma bardzo dużą moc, dzięki czemu skutecznie wychwytuje cały kurz i niebezpieczne roztocza oraz bakterie.

Dzięki temu, że sam odkurzacz jest schowany w odległym miejscu od pomieszczania, w którym sprzątamy, jego praca jest niesamowicie cicha i nie zakłóca spokoju innym domownikom. Dodatkowe, lekkie końcówki ssące ułatwiają dostanie się do trudno dostępnych miejsc w domu.