Salon Amanda

Ciągniki siodłowe z napędem na wszystkie koła

 

Każdemu kto decyduje się na transport materiałów wielkogabarytowych zależy na tym, by koszty takiego transportu były jak najbardziej zminimalizowane. Obecnie na rynku usług transportowych dostępne są różne rozwiązania, dzięki którym przewiezienie nawet bardzo ciężkich materiałów nie stanowi żadnego większego problemu.

Urządzenia dźwigowe HDS ze sterowaniem radiowym

usługi transportowe hds łódźSamochody ciężarowe wyposażane są w specjalne dźwigi hydrauliczne. Za pomocą dźwigu można załadować materiał na ciężarówkę, a następnie wywieźć w konkretne miejsce. W ten sposób transportowane jest drewno i materiały pochodzące z budowy. Jeśli z usług transportu HDS korzysta firma z branży budowlanej, to pojazdy są dostosowane do takich zadań. Wtedy wybiera się pojazdy HDS, które bez problemu poruszają się po terenie nieutwardzonym. Takie usługi transportowe hds łódź spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Do pracy w warunkach budowlanych najczęściej wykorzystywane są ciągniki siodłowe. Ciągniki tego typu muszą mieć odpowiedni napęd. Tu bardzo często jest to napęd na wszystkie koła pojazdu. To bardzo ważne, bo dzięki temu pojazd może poruszać się bezpiecznie i sprawnie po placu budowy. Na ciągnikach dodatkowo montuje się żurawie. Mogą one udźwignąć nawet kilkanaście ton materiałów. Zaletą ciągników z żurawiami dźwigowymi jest to, że posiadają one przedłużenia ramion dźwigu, dzięki czemu ich praca jest jeszcze wydajniejsza. Transport ładunku może odbywać się nawet na duże odległości.

Oprócz tego dźwigi są w stanie zebrać i dostarczyć ładunek na duże wysokości – w przypadku budowy wieżowców i innych wysokich budynków. Urządzenia dźwigowe HDS mogą być sterowane w różny sposób. Przykładem może być sterowanie radiowe. Taki typ sterowania pozwala na precyzyjne wykonywanie nawet skomplikowanych zadań.