Salon Amanda

Czarne zlewy jednokomorowe

 

Większość ludzi, urządzając kuchnię, dobiera sprzęty i wyposażenie kuchni w jednakowym, lub podobnym kolorze, aby całość ze sobą współgrała. Ta zasada dotyczy także zlewozmywaków, które obecnie możemy kupić w wielu kolorach i kształtach. 

Z czego są zrobione czarne zlewy?

czarny zlew jednokomorowy z ociekaczemJeżeli mamy w domu białą kuchenkę, to najczęściej także biały zlew. Kiedy wszystkie sprzęty w kuchni są stalowe, to także zlewozmywak jest wykonany z tego materiału, choć nie jest to regułą. Nowością są granitowe zlewy, które mogą przybierać kilka podstawowych kolorów. Czarny zlew jednokomorowy z ociekaczem świetnie współgra z nowoczesnym stylem, ale też będzie pasować do kuchni ze stalowymi elementami. Na rynku dostaniemy zlewy wykonane ze stali nierdzewnej, które mają kolor srebra, kamienne mogące przybierać dowolne barmy w zależności od wybranego materiału i granitowe, które w osiemdziesięciu procentach składają się z piasków granitowych i dwudziestu procent z dedykowanych żywic. Te ostatnie są najbardziej wytrzymałe i odporne na zarysowania i uszkodzenia. Producenci zlewów granitowych dodają do nich różnokolorowe piaski, dzięki czemu otrzymują barwę czarną, jasno, lub ciemno szarą, albo czarną. Osoby, które nie posiadają w kuchni miejsca na osuszanie naczyń, powinny się zastanowić nad zakupem zlewu z ociekaczem, gdyż w jednym miejscu można umyć i osuszyć naczynia. Z oddzielnych ociekaczy trzeba wylewać wodę, a w tym przypadku woda sama spływa bezpośrednio do komory zlewu, więc jest to wygodniejsze rozwiązanie.

Wybór zlewozmywaka nie jest prostu, gdyż sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują nam niesamowicie duży wybór modeli. Różnią się one kształtem, wielkością, rozmiarem oraz materiałem z jakiego są wykonane. Możemy kupić sam zlew, albo od razu w komplecie z baterią.