Salon Amanda

Czemu powinno się ćwiczyć na ścieżce powietrznej?

Choć gimnastyka jest popularnym zajęciem dodatkowym dla dzieci, to w rzeczywistości tylko niewielka ich część wiąże później z gimnastyką przyszłość lub osiąga znaczące wyniki na szczeblach osiągnięć. Wszystko jednak zależy od zarówno nauczyciela ucznia, jak i jego rodziców, którzy mogą wesprzeć talent dziecka i zapewnić mu odpowiedni sprzęt do ćwiczeń oraz motywację.

Co można wykonywać na air track?

ścieżka powietrzna air trackJednym z takich ważnych sprzętów jest ścieżka powietrzna. Jej uniwersalność i mobilność pozwala na treningi, gdziekolwiek się chce i jak się chce. To wyjątkowo ważne, gdyż nie ogranicza wyobraźni ani umiejętności dziecka. ścieżka powietrzna air track przydaje się zarówno podczas wykonywania rozgrzewki, jak i podczas amortyzacji wykonywania nowych figur. Choć ścieżka powietrzna jest mało skomplikowanym urządzeniem, to za jej sprawą można ćwiczyć w najróżniejszych pozycjach i najtrudniejszych figurach. Rewelacyjnie amortyzuje wszelkie upadki i pomaga dziecku zminimalizować urazy i kontuzje, jakie powstają podczas ćwiczeń. Ścieżka taka może być również zabrana do treningów na świeżym powietrzu lub innych miejsc, gdyż po spuszczeniu powietrza, zajmuje mało miejsca i łatwo ją ze sobą przetransportować. Wówczas już od małego dziecko może wprowadzić regularność treningów i wyuczyć w sobie nawyk dobrej asekuracji. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla dzieci, które muszą wykształcić w sobie odpowiedni nawyk zabezpieczanie się przed dokonywaniem trudnych figur. Choć za dziecka wydaje się to niegroźne, to kiedyś może mu uratować życie.

Ścieżka wypełniona powietrzem może okazać się świetnym pomysłem na wsparcie gimnastyki swojego dziecka. Tylko to bowiem może pomóc w momencie, gdy dziecko uczy się trudnych lub nowych rzeczy i dzięki niegroźnym upadkom, nie zraża się do dalszego próbowania.