Salon Amanda

Czemu warto kupić listwy przypodłogowe?

Wykonanie podłogi nie jest takie proste. Trzeba idealnie docinać deski, łączyć je ze sobą, a wcześniej jeszcze często trzeba rozłożyć wyciszający podkład pod panele. Podłoga powinna być równa, solidna, tak by wytrzymała przez wiele lat w stanie niezmienionym. Jednak nie można się obyć także bez listwe przypodłogowych do wykończenia podłogi.

Estetyczne i praktyczne listwy

listwy przypodłogowePo co kupuje się listwy przypodłogowe? Mają one zarówno funkcje estetyczne, jak i praktyczne. Przede wszystkim zasłaniają szparę między deskami podłogowymi, a ściana. Deski nigdy nie da się dociąć równo co do milimetra, zawsze jakaś przerwa zostaje. Listwy przypodłogowe je zasłonią, tak by całość ładnie się prezentowała. Poza tym do wyboru są listwy w kolorze naturalnego drewna, białe, zielone, czy różowe. Można je dobrać do koloru podłogi czy ścian. Modne są listwy z MDF, ale sa też listwy drewniane, z tworzywa sztucznego, a nawet metalowe. Ponadto listwy podłogowe chronią też ścianę przed uszkodzeniem, czy zabrudzeniem, np. podczas sprzątania. W zagłębieniu między panelami a ścianą zbierałby się brud i kurz, który ciężko byłoby wyciągnąć, listwy zapobiegają temu. Jeśli szpara jest odpowiednio szeroka to można w niej poprowadzić kable telewizyjne czy internetowe. W ten sposób zamaskuje się kable, nie trzeba osobno kupować specjalnej maskownicy ani martwić się o prowadzenie kabli za meblami. Montaż listew przypodłogowych nie jest skomplikowany, wykorzystuje się do tego kleje albo gwoździki.

Warto jest kupić stylowe i trwałe listwy które będzie się montowało przy podłodze i ścianie. Dzięki temu mycie podłogi zajmie mniej czasu, pokój będzie się ładnie prezentował, a kable można schować w niewidocznej szparze przy ścianie. Listwy nie kosztują wiele, a ich montaż przynosi same korzyści.