Salon Amanda

Czy budowa konstrukcji stalowej jest szybka?

Stal jest materiałem, który szczególnie często wykorzystuje się przy budowie niestandardowych konstrukcji, które powinny charakteryzować się zwiększoną wytrzymałością. Wiele osób zastanawia się nad tym, ile trwa proces budowy konstrukcji ze stali. Właściwie największe zdziwienie jest wtedy, kiedy okazuje się, że budowa konstrukcji to proces dużo krótszy, niż produkcja części do budowy, czyli stalowych elementów.

Czas budowania konstrukcji ze stali

konstrukcje staloweKonstrukcje tego typu stawia się z gotowych elementów, dlatego czas budowy jest bardzo krótki. Trzeba jednak wiedzieć, że konstrukcje stalowe mogą być spawane, co wydłuża proces ich powstawania. Jednak w tym przypadku mamy pewność niezawodności przez wiele dekad, ponieważ dobry spaw nie powinien puścić nawet przez kilkaset lat. Można również łączyć elementy poprzez śruby. Konstrukcje stalowe tego typu są dużo bardziej odporne na wszelkie ruchy podłoża, takie jak osuwanie się gleby. Jest to czasami bardziej wskazane niż wykonywanie spawu. Zaskakujące jest to, że huta stali, a także odlewnia potrzebuje więcej czasu na produkcję wszystkich elementów niż ekipa, która je ze sobą łączy. Jednak w tym przypadku pośpieszanie pracowników nie ma sensu. Każdy element musi zostać wykonany starannie, ponieważ ma to bezpośrednie przełożenie na trwałość konstrukcji, a co za tym idzie bezpieczeństwo osób, które będą w jej pobliżu.

Takie konstrukcje możemy spotkać bardzo często. Mowa na przykład o mostach, które zazwyczaj wykonuje się ze stali. Jeśli nie w całości, to na pewno ich szkielet. Jednak również hale sklepowe, magazynowe, a także wieżowce budowane są ze stali. Wiadomo, że są to właśnie dość niestandardowe konstrukcje, dlatego stosuje się wytrzymalszy i lżejszy materiał niż beton i pustaki.