Salon Amanda

Czy łatwo wybrać drzwi do pokoju?

 

Moi rodzice pół roku temu zdecydowali się na remont całego domu. Tyle czasu on trwał. Zdecydowanie wolałam bywać poza domem niż w nim, ponieważ hałas i wieczny kurz był nie do zniesienia. Chyba najlepiej wspomina mi się moment, kiedy mogliśmy wybierać nowe drzwi, kolor ścian czy meble do pokoi. Najbardziej ekscytująca chwila to wybieranie dodatków do sypialni.

Drzwi do pokoju są wybrane

drzwi pokojowe z ŁodziChyba najwięcej czasu zajęło mi, zastanawianie się, które drzwi wewnętrzne z Łodzi mi się podobają. Zawsze zwracałam uwagę na szczegóły, więc w tej kwestii nie mogło być inaczej. Ostatecznie wybrałam drzwi do pokoju w kolorze szarym, ponieważ stwierdziłam, że ten kolor najbardziej będzie pasował. Myślę, że każdy odcień szarości jest uniwersalny i będzie pasował do każdych dodatków, niezależnie od tego, jakich byśmy nie wybrali. Najbardziej jednak zależało mi i mojej rodzinie na tym, żeby były one wykonane z drewna. W końcu nie bez przyczyny drewno nie wychodzi nigdy z mody, czyż nie? W związku z tym najtrudniejszym momentem był ten, kiedy trzeba było wybrać konkretny model, kolor oraz wymiar. Na przykład moją babcię trudno było namówić na drewniane drzwi do łazienki, ponieważ uparcie twierdziła, że one się nie nadają do tego pomieszczenia. Nic bardzo mylnego! Teraz każdy produkt jest wykańczany w taki sposób, że żadna wilgoć czy inne czynniki atmosferyczne nie są mu straszne. Ponadto uważam, że obecnie na rynku ogromna różnorodność pod względem stylistyki, co bardzo mnie osobiście cieszy.

W przypadku kiedy pomieszczenie jest dosyć ciemne lub nie posiadają okien, warto wybrać drzwi, w których znajdują się motywy szklane w nich. W takim przypadku oświetlenie może przebijać przez takie drzwi, gdyż nie blokują dostępu światła. Szkło hartowanego jest używane do drzwi, dzięki czemu jest ono znacznie grubsze, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że łatwo je rozbijemy.