Salon Amanda

Czy suchy lód sprawdza się do czyszczenia powierzchni?

Coraz popularniejszą metodą czyszczenia wszelkich powierzchni jest ta, do której używa się suchego lodu. Suchy lód jest bowiem bardzo skuteczny w walce z niemal każdym zabrudzeniem – doceniają go przedsiębiorcy, którzy zmagają się z czyszczeniem ogromnych hal przemysłowych, jak i duża liczba osób, która używa go do czyszczenia przydomowej kostki brukowej. 

Suchy lód – czy warto użyć go użyć do czyszczenia?

czyszczenie suchym lodemCzyszczenie suchym lodem jest bezpieczne i bardzo skuteczne. Dlatego większość właścicieli wielkich przedsiębiorstw decyduje się na użycie go w walce z zabrudzeniami. Suchy lód zyskuje swoja popularność poprzez fakt, że nie niszczy on żadnych powierzchni, nie ściera ich i nie pozostawia śladów – działa jedynie na bród, który znika pod wpływem wytwarzanego w maszynie czyszczącej ciśnienia. Nie tylko podłogi czyszczone są za pomocą suchego lodu. Niektóre typy maszyn również nadają się do mycia suchym lodem. Dużym plusem jest również to, że czyszczenie może przebiegać nawet na urządzeniach podpiętych do prądu. Firmy, które chciałyby zakupić własną maszynę do czyszczenia suchym lodem, powinny zastanowić się, czy jest to dla nich opłacalne. Cena maszyny to kilkadziesiąt tysięcy złotych, czasem warto jest wybrać usługę czyszczenia, zamiast inwestować w tak drogi – choć skuteczny – sprzęt. Suchy lód jest dodatkowo ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Decydując się na wynajęcie maszyny do czyszczenia, musimy najczęściej podać wymiar powierzchni stopień jej zabrudzenia. Dzięki temu profesjonalne firmy czyszczące sporządzą nam kosztorys. 

Zwolennicy suchego lodu są jednogłośni: to najlepsza, najszybsza i najbardziej ekologiczna metoda, dzięki której łatwo pozbędziemy się wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Jest to jednak metoda punktowa, stąd czyszczenie całych powierzchni za pomocą suchego lodu jest niemożliwe.