Salon Amanda

Czy warto spędzić urlop w Białce Tatrzańskiej?

Białka Tatrzańska to wieś położona na Podhalu, nad rzeką Białką. Dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, że jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości górskich w naszym kraju. Oblegana zwłaszcza zimą, ze względu na bogatą ofertę dla turystów szukających aktywnych form odpoczynku.

Atrakcje Białki Tatrzańskiej 

Białka Tatrzańska - noclegi

W Białce znajduje się kilka ośrodków narciarskich z licznymi trasami narciarskimi i biegowymi. Oprócz tego całe niezbędne zaplecze dla fanów sportów zimowych. Wypożyczalnie sprzętu, punkty napraw i serwisowania a także bogata baza noclegowa i gastronomiczna. Wszystko to sprawia, że w sezonie zimowym Białka pęka w szwach od turystów a rdzenni mieszkańcy pozostają w mniejszości. Tak jest zimą, ale i latem Białka ma wiele atrakcji do zaoferowania. Baseny geotermalne i unikalną na skalę całego kraju, rzekę Białka. Jest to jedyna w Polsce rzeka typu alpejskiego, oferuje nam pełen wrażeń spływ kajakami lub pontonami. Znajdziemy tu także trasy rowerowe oraz organizowane są rajdy samochodów terenowych i quadów. Atrakcji  jak widać jest co niemiara więc hasło Białka Tatrzańska – noclegi jest frazą bardzo często wyszukiwaną, przez spragnionych wypoczynku turystów o każdej porze roku. Mieszkając w samym sercu tych wszystkich atrakcji  mamy gwarancję, że nic nie umknie naszej uwadze. Możemy korzystać z uroków kurortu zarówno w dzień jak i w nocy. Mamy okazję lepiej poczuć lokalny, góralski klimat i zwyczaje. Ładny i czysty pokój, który niejeden możemy znaleźć na miejscu, gwarantuje nam spokój i komfort wypoczynku. Dzięki miłej obsłudze możemy się poczuć lepiej niż we własnym domu.

Białka Tatrzańska oprócz wszelakich oferowanych atrakcji, które maksymalnie zapełnią nam czas pobytu, może być także bazą wypadową do wielu okolicznych miejsc na Podhalu. Wszystko w kontakcie z przyrodą, górami i w niepowtarzalnym klimacie oraz bardzo gościnnej, góralskiej atmosferze.