Salon Amanda

Czym są nakładki na okulary korekcyjne?

Noszenie okularów korekcyjnych ma swoje dobre i złe strony. Wiedzą to szczególnie osoby z dużą wadą wzroku, które nieustannie muszą nosić okulary aby dobrze widzieć. Noszenie okularów jest szczególnie ciężkie w słoneczne dni, kiedy to słońce silnie świeci.

Oprawki na okulary chroniące wzrok

oprawki z nakładką polaryzacyjnąJednak istnieje sposób na to aby ułatwić sobie korzystanie z okularów podczas ciepłych i słonecznych wiosennych i letnich dni. Wielu producentów okularów długo zastanawiało się jak ułatwić swoim użytkownikom noszenie szkieł korekcyjnych gdy na zewnątrz jest piękne słońce i bezchmurne niebo. Projektantom takich okularów zależało nie tylko na wyglądzie, ale przede wszystkim na ochronie oczu przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi UV. Niezwykle wygodnym i zarazem innowacyjnym rozwiązaniem problematycznej kwestii noszenia okularów przeciwsłonecznych przez osoby z wadami wzroku okazały się oprawki z nakładką polaryzacyjną. Jest to pomysłowa alternatywa dla osób nierozstających się z okularami korekcyjnymi. Rozwiązanie to jest bardzo proste i łatwe w użytkowaniu. Dzięki takim oprawką osoba mająca wadę wzroku ma okulary, które łączą w sobie zarówno szkła korekcyjne jak i okulary przeciwsłoneczne. Oprawki do właściwych okularów najczęściej montowane są przy pomocny magnesów. Nakładka tak ściśle dopasowuje się do okularów, że niemalże niemożliwe staje się odróżnienie czy dana osoba ma okulary korekcyjne, czy są to jedynie okulary przeciwsłoneczne. Zatem są to okulary łączące ze sobą dwie bardzo ważne funkcje, które ułatwiają funkcjonowanie osobom nierozstającym się z okularami na co dzień.

Osoba z wadą wzorku nie tylko może cieszyć się wyraźnym widzeniem, ale przy okazji chroni swoje oczy przed ostrymi promieniami słonecznymi. Nakładki nie tylko zapewniają prawidłową ostrość widzenia, ale również pozwalają na modny wygląd bez konieczności zakupu specjalistycznych okularów.