Salon Amanda

Dlaczego warto myć twarz oliwką?

Coraz więcej kobiet decyduje się zrezygnować z mleczek, żeli czy płynów micelarnych podczas codziennego oczyszczania twarzy i demakijażu na rzecz oliwek, które wykazują znacznie bardziej pozytywny wpływ na naszą skórę. Ponadto ten jeden kosmetyk potrafi być bardzo uniwersalny i zastąpić nam kilka produktów z kosmetyczki.

Zalety mycia twarzy oliwką

oliwka do mycia twarzyJeszcze doniedawna w codziennej pielęgnacji panowała moda na używaniu wielu kosmetyków nakładanych na twarzy w kilku etapach. Nie każda z nas jednak ma czas na pięcioetapową pielęgnację każdego dnia, która w dodatku wymaga od nas zakupu dodatkowych kosmetyków, co też łączy się z kosztami. Z tego też powodu kobiety coraz chętniej wybierają produkty, które są uniwersalne i co najważniejsze, naturalne, a do takowych z całą stanowczością należy oliwka do mycia twarzy która nie tylko świetnie oczyszcza naszą cerę, ale też odpowiednio o nią dba. Oliwki stały się swojego czasu dość popularną alternatywą dla płynów do demakijażu ponieważ okazało się, że znacznie lepiej usuwają makeup, ale także nie wysuszają i nie podrażniają przy tym skóry, a wręcz działają na nią kojąco. Obecnie coraz więcej kobiet wykorzystuje oliwki nie tylko podczas demakijażu, ale też właśnie codziennego mycia twarzy ponieważ oliwka przepięknie zmiękcza skórę, świetnie działa na przebarwienia, a także regeneruje ją i co ciekawe – nawilża!

W przeciwieństwie do drogeryjnych żeli oliwki nie podrażniają naturalnego płaszcza ochronnego naszej skóry, czyli nie usuwają warstwy hydrolipidowej, a co za tym idzie nie zaburzają produkcji sebum i nie pozostawiają po sobie uczucia, jakby nasza skórą była ściągnięta. Co najważniejsze oliwka jest świetnym wyborem do każdego rodzaju skóry, nawet tej bardzo delikatnej i wrażliwej.