Salon Amanda

Dobór karmy dla psów

 

Coraz częściej psy wchodzą do naszych domów, stając się członkami rodziny.  W takiej rodzinie pies powinien spędzić całe swoje życie. Zatem wszystko co związane jest z przebiegiem jego życia powinno być adekwatne do danego okresu. Dotyczy to przede wszystkim sposobu karmienia, pielęgnacji, czy sposobu spędzania czasu. Ten czworonożny domownik też ma swoje prawa.

Jak zdrowo karmić psy?

mokre karmy dla psówSą trzy podstawowe sposoby karmienia psów? Łatwe i trudniejszy. Trudniejszy sposób to samodzielne gotowanie i szykowanie tego jedzenia, zgodnie z psim jadłospisem. Łatwiejsza metoda to mokre i zdrowe karmy dla psów, a najłatwiejsza to karma sucha. Mokra karma sprzedawana jest w puszkach, lub w saszetkach. Zwykle jest to mieszanka różnych surowców, czyli mięs, warzyw i ewentualnych wypełniaczy. Te mieszanki uzupełniane są odpowiednimi preparatami i witaminami. Przyrządzane są te mieszanki z konkretnym adresem dla rasy lub dla wieku, ewentualnie schorzenia. Wszystkie składniki danej karmy są mielone i mieszane. Ich konsystencja zależy od składu i  adresu. Oczywiście najlepiej akceptowana jest karma bez wypełniaczy, czyli samo mięso i warzywka. Ta karma jest bardzo zachęcająca, gdyż są w niej zapachy i smaki miłe psim sercom. Psa dorosłego, który wyszedł z jakiegoś innego domu, łatwiej namówić na karmę mokrą niż suchą. Bardziej przypomina „ludzkie” jedzenie. Mokre karmy są  również przygotowywane dla psów z różnymi  dolegliwościami. Jest wiele firm zajmujących się produkcją karmy dla psów. Karma ta jest sprzedawana w specjalnych sklepach stacjonarnych oraz internetowych, a także w supermarketach.

Sklepy zoologiczne oferują nie tylko karmę ale również wszystko, co dotyczy utrzymania i pielęgnacji psów. Oczywiście sklepy te nie ograniczają się do oferty dla psów. Zaopatrują wszystkie zwierzaki, które trzymamy w naszych domach. Bardzo szeroki asortyment tych sklepów pozwala w pełni zaspokoić potrzeby każdego pupila, Ponadto można również zasięgnąć porady u kompetentnego personelu, aby zakupy były trafione.