Salon Amanda

Dobór odpowiedniego materaca

 

Podstawowym celem położenia się do łóżka jest wyspanie się. Zdrowy głęboki sen zapewni nam dużo energii i dobry humor następnego dnia. Niezwykle ważne jest więc by odpowiednio przygotować się do tej czynności. Jednym z czynników wpływających na jakość snu jest materac, z którego korzystamy.

Rodzaje materacy piankowych o grubości 10cm

materac piankowy 10 cmMowa tu o jego grubości, rodzaju wypełnienia, wielkości i tworzywie, z którego jest wyprodukowany. Jest ich więc bardzo dużo, ale który z nich warty jest zwrócenia na siebie naszej uwagi? Materace piankowe zyskują na znaczeniu i popularności z powodu zastąpienia sprężyn pianką. W kontakcie z ciałem człowieka idealnie dopasowują się do kształtu jego ciała. Jeżeli materac piankowy 10 cm grubości posiada, to powinna być to wystarczająca jednostka dla konsumenta o przeciętnej wadze i posturze. Oczywiście jeśli człowiek jest chudszy lub grubszy, wyższy lub niższy powinien proporcjonalnie dobrać do siebie dopasowany materac. Znaczenie ma też na jakim podłożu lubimy spać. Czy wolimy te miękkie, w których poczujemy się jakbyśmy leżeli na chmurce czy też te twarde, gdzie jesteśmy świadomi czego dotykamy. Rodzajów materacy jest wiele, ale tylko od nas samych zależeć będzie, który okaże się tym jedynym. Piankowe mają tę przewagę, że nic nie będzie nam się wbijać w plecy, a po długim użytkowaniu, żadna sprężyna nagle nie wyskoczy robiąc nam krzywdę. Jeżeli zależy nam na komforcie podczas spania, naprawdę musimy zwrócić uwagę jaki materac wybieramy.

Szczególnie, że ma on nam towarzyszyć przez kilkanaście lat w niezmienionym stanie. Nikt przecież nie chce budzić się codziennie z bólem pleców i myślą, że wydane pieniądze na nieodpowiedni materac zostały wyrzucone w błoto jedynie przez nasze niedbalstwo i skąpstwo.