Salon Amanda

Dobór pessarów dla kobiet

Na świecie wiele kobiet ma problemy związane z układem rozrodczym. Niekiedy jest to klasyczne wysiłkowe nietrzymanie moczu, a w innych wypadkach bardziej poważne ryzyko poronienia. Aby temu zapobiec ginekolodzy polecają pessary, czyli krążki dopochwowe, dzięki którym kobieta ma pełen komfort codziennego życia.

Pessary dla kobiet z problemami

pessary położniczeBez względu na to czy naszym problemem jest nietrzymanie moczu, wypadanie organów miedniczych albo stan zagrożenia poronieniem w trakcie ciąży musimy wiedzieć, iż istnieje wsparcie kobiecego organizmu. Coraz częściej wybierane są pessary położnicze, których zadaniem jest utrzymanie kobiecych organów w miejscu oraz zapobieganie upławów. Dzięki temu kobieta nie musi obawiać się nieprzyjemnymi sytuacjami w miejscach publicznych, a tym bardziej utratą ciąży. Pessar produkowany jest z winylu, czyli giętkiego materiału niepochłaniającego zapachów, który najczęściej znamy pod nazwą PVC. Są to po prostu krążki, które wkłada się do pochwy i można je nosić nieustannie. Warto zaznaczyć, iż nawet zbliżenia intymne nie są powodem do wyciągania tego przedmiotu, jednak możemy to zrobić, gdy nam przeszkadza. Kolejną ważną uwagą jest to, iż nie ma większych przeciwwskazań do zakładania pessarów. Mogą je nosić zarówno kobiety, które jeszcze nie rodziły, a także te po porodach. To bardzo uniwersalny i praktyczny przedmiot zmniejszający codzienny dyskomfort przez tak intymne problemy.

Doskonałym rozwiązaniem wspierającym kobietę w trakcie tak problematycznych sytuacji jak nietrzymanie moczu czy organów miedniczych są pessary ginekologiczne. Dzięki nim kobieta nie musi obawiać się nieprzyjemnych sytuacji. Nie ma też potrzeby rezygnować z ulubionych czynności, gdyż w tym krążku można robić niemal wszystko.