Salon Amanda

Dobrej jakości ekogroszek

 

Każdy lubi móc wrócić po dniu pracy do ciepłego domu. Faktem jest to, że większość budynków, które wybudowane zostały kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat temu wyposażonych jest w piece opalane drewnem i węglem. Żeby utrzymać odpowiednią temperaturę, co kilka godzin trzeba dołożyć porcję opału. Często bywa to bardzo męczące. Powstały już jednak piece nowszej generacji, w których wykorzystuje się nieco inny opał.

Co warto wiedzieć na temat ekogroszku?

ekogroszek taniCoraz więcej słyszy się o tym, że powietrze w naszym kraju każdej zimy jest bardzo zanieczyszczone. W dużej mierze sami jesteśmy za to odpowiedzialni. Niewiele domów wyposażonych jest w nowoczesne systemy ogrzewania, a do tradycyjnych pieców nie zawsze trafia to, co powinno. Już wiele lat temu zaczęto wykorzystywać nieco innego rodzaju węgiel. Wiele osób z pewnością już słyszało o ekogroszku, ale nie każdy tak do końca wiedział, czym różni się od tradycyjnego węgla w postaci większych brył oraz jak to wszystko wygląda cenowo. Tak naprawdę możemy kupić w bardzo atrakcyjnej cenie kaloryczny ekogroszek – tani nie oznacza w tym przypadku gorszy. Taki opał ma wiele zalet. Przede wszystkim jest drobniejszy od węgla, a utrzymuje temperaturę przez bardzo długi czas. Wystarczy raz w tygodniu napalić w piecu i przez cały czas będzie w domu ciepło. Po jego spaleniu zostaje jedynie popiół, a nie duże grudy. Nie trzeba się zatem męczyć z czyszczeniem pieca i można zapomnieć o regularnym dokładaniu opału. Podczas palenia ekogroszkiem nie wytwarza się również aż tak wiele szkodliwych związków, które zanieczyszczają powietrze.

Każdy, kto posiada własny domu, musi go w jakiś sposób ogrzewać. Zazwyczaj większość osób pali w tradycyjnych piecach, chociaż można zauważyć, że bardzo wielu właścicieli domów decyduje się na wymianę pieca na bardziej nowoczesny. Pali się w nim ekogroszkiem, który jest uważany za jeden z lepszej jakości opałów. Nie tylko dłużej utrzymuje temperaturę, ale jest także bardziej przyjazny dla środowiska.