Salon Amanda

Dofinansowanie do biologicznej oczyszczalni w Poznaniu

Budując dom w Poznaniu lub najbliższych okolicach będziemy mogli skorzystać z programu dofinansowania do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to jeden z programów finansowanych po części ze środków Unii Europejskiej w ramach działań proekologicznych na terenie krajów wspólnoty. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy skorzystać z bardzo ciekawego rozwiązania i to dodatkowo po bardzo niskich kosztach własnych.

Jak skorzystać z dofinansowania na oczyszczalnię?

biologiczna oczyszczalnia polecana w PoznaniuZarówno mieszkańcy Poznania i okolic jak i innych miejscowości na terenie całej Polski, mają obecnie możliwość skorzystania z dofinansowania na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Oczywiście nie wszędzie program współfinansowania biologicznych oczyszczalni przez władze miasta ze środków Unii Europejskiej jest wdrożony. W takim wypadku warto jest przed rozpoczęciem prywatnej inwestycji udać się do władz naszego miasta lub powiatu i zorientować się jak to wygląda w konkretnej okolicy. Przykładowo biologiczna oczyszczalnia polecana w Poznaniu jest aż w połowie finansowana ze środków Unii Europejskiej, więc przed wybudowaniem własnego rozwiązania sanitarnego warto jest udać się do władz miejskich w celu zapoznania się ze szczegółowymi warunkami udziału w projekcie. Trzeba pamiętać o tym, że aby skorzystać z takiego dofinansowania należy spełnić szereg wymagań w szczególności co do miejsca budowy a nawet sposobu jej wykonania. Przykładowo trzeba skorzystać z profesjonalnego montażu.

Podsumowując przed budową czy to przydomowej oczyszczalni ścieków czy nawet szamba betonowego w pierwszej kolejności warto jest sprawdzić czy w naszej miejscowości nie działa jakiś projekt z którego można by pozyskać środki na naszą inwestycję. Wielkość dofinansowania zazwyczaj jest zróżnicowana i zależy w szczególności od lokalizacji naszej inwestycji.