Salon Amanda

Dzięki dentyście mam piękny uśmiech

Zupełnie przez przypadek w księgarni poznałam mężczyznę, który miał potem zostać moim partnerem na dobre i na złe. Do dzisiaj pamiętam nasze pierwsze spotkanie. Od dawna unikałam szczerego uśmiechu – wstydziłam się moich zębów. Widok tego mężczyzny tak na mnie podziałał, że uśmiechnęłam się mimowolnie.

Umówienie wizyty u dentysty

dobry dentysta w ToruniuOkazało się jednak, że ten, którego spotkałam na swojej drodze – studiuje stomatologię! Pierwszą rzeczą, na którą zwrócił uwagę, były więc moje zęby. Dał mi namiary na sprawdzonego stomatologa. Według niego tylko dobry dentysta w Toruniu może sobie poradzić z moimi ubytkami i przebarwieniami, których było naprawdę dużo. Postanowiłam posłuchać jego rady. Jeszcze tego samego dnia zadzwoniłam do polecanego mi dentysty. Zapisałam się na wizytę w przyszłym tygodniu – do tego czasu postanowiłam wstrzymać się z randkami, mimo że napotkany mężczyzna zaprosił mnie do kawiarni. Dni mijały powoli, ale na duchu podtrzymywało mnie to, że już niedługo zaskoczę każdego lśniącym uśmiechem! W końcu w umówiony dzień udałam się do gabinetu. Dentysta przeprowadził badanie wstępne, dzięki któremu mógł określić, jakie zabiegi zostaną przeprowadzone. Okazało się, że konieczne jest zaplombowanie kilku nieestetycznych ubytków, ponadto nie obędzie się bez usuwania kamienia nazębnego. Dentysta zwrócił moją uwagę też na szparki pomiędzy kilkoma zębami – zaproponował kompozyt w celu ich zmniejszenia. Zgodziłam się. Poskarżyłam się dentyście też na kolor moich zębów – do bieli było im naprawdę daleko. Stwierdził, że i z tym da się coś zrobić: przeprowadzi on wybielanie za pomocą profesjonalnych preparatów, które są dostępne tylko dla gabinetów dentystycznych. Ucieszyłam się i na wybielanie umówiliśmy się na następny dzień.

Po wszystkich zabiegach nie mogłam przestać uśmiechać się do lustra – podziwiałam swój uśmiech, który teraz zachwycał swoją bielą. Z niecierpliwością czekałam na kolejną randkę z napotkanym wcześniej chłopakiem – miałam nadzieję, że będzie pod wrażeniem.