Salon Amanda

Efektywne ważenie samochodów

 

Podobnie jak istnieją wagi kuchenne, łazienkowe i przemysłowe, istnieją również wagi samochodowe. Zasadniczo wyróżnia się trzy rodzaje tego typu wag: betonowe, betonowo-stalowe i stalowe. Każdy z nich jest równie wydajny, jednak naszą uwagę skupiać będzie ostatni z nich.

Wagi samochodowe ze stali

stalowe wagi samochodoweNie od dziś wiadomo, że stal jest tworzywem, które świadczy o wytrzymałości i długotrwałości. Stalowe wagi samochodowe należą do wag o konstrukcji całkowicie przenośnej. Jest to więc idealne rozwiązanie dla tymczasowych lub bezfundamentowych lokalizacji. Wagi tego typu nie potrzebują specjalnego podłoża ani dodatkowych pozwoleń na budowę. Nie wymagają również odwodnienia gruntu przed montażem. Całość dostarczana jest jako modułowa, najazdowa waga samochodowa, a same moduły dostępne są w różnych długościach z możliwością ich łączenia do rożnych zestawów ciężarowych. Stalowe pomosty wagi pokryte są najmocniejszą blachą ryftowaną, a wszystkie elementy poddane zostają procesowi piaskowania, by wydłużyć czas ich użytkowania do maksimum. Za pomiar w stalowych wagach samochodowych odpowiadają nierdzewne czujniki tensometryczne, które następnie przesyłają odpowiednie sygnały do miernika. Dzięki temu mierzenie odbywa się precyzyjnie i szybko. Cały pomiar jest w pełni elektroniczny, więc do obsługi wagi wystarczy zaledwie jedna osoba, która odczyta wynik pomiaru. Wagi ponadto są niezwykle łatwe w czyszczeniu i charakteryzują się doskonałymi zabezpieczeniami antykorozyjnymi.

Zaletami stalowych wag z pewnością są stosunkowo niskie ceny przy wytrzymałej i mobilnej konstrukcji, które otrzymujemy w zamian. Ponadto do obsługi wagi niepotrzebne będą żadne specjalistyczne szkolenia, ponieważ do każdej dołączona jest łatwa do opanowania instrukcja.