Rodzajów materiałów elewacyjnych jest wiele. Od tego jaki wybierzemy zależy tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia i projekt wymarzonego domu. Wiele rozwiązań było modnych kiedyś, ale to nie znaczy, że teraz się ich nie stosuje – wręcz przeciwnie! Patrząc na przykładzie cegły, dużo materiałów wraca obecnie ponownie do łask.
Zalety cegły ręcznie formowanej
Rodzajów cegieł jest dużo. Chociaż wydawać by się mogło, że każda wygląda identycznie i różnią się między sobą tylko odcieniami, to tak nie jest. Wyróżnić możemy wiele typów, z których każdy posiada najróżniejsze faktury i kolorystyki. Jeden z rodzajów, który coraz częściej wykorzystuje się do pokrycia całej elewacji jest cegła ręcznie formowana. Jest ona niesamowicie trwałym i naturalnym produktem, który charakteryzuje ponadczasowy urok i charakter. Łączy w sobie surowość i ciepło, dzięki czemu jest niezwykle uniwersalna i elastyczna. Współcześnie odnajduje się nie tylko w architekturze klasycznej, ale i nowoczesnej. Posiada nieregularny kształt lica, który dodaje jej oryginalności i autentyczności. Produkowana jest za pomocą plastycznych glin, które często pochodzą z koryt rzek. Za jej kolor odpowiada w dużej mierze dodatek wyselekcjonowanych piasków. Cegły formowane są doskonałą ochroną przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi, jednocześnie nie wymagają częstej konserwacji. Mają wysoką odporność ogniową, a trójwarstwowa ściana z taką cegłą zapewnia przyjemny klimat wewnątrz tak zbudowanego domu.
Ludzie chcą posiadać domy, które zachwycą wszystkich przechodniów i będą wyróżniać się z tłumu. Dlatego ostatnimi czasy częściej stawiają na cegłę, niż jednokolorowe elewacje. Wykorzystują do tego cegły ręcznie formowane, które nadają niesamowitego uroku oraz charakteru budynkowi, który je posiada. Jest to bardzo ciekawy wybór dla wszystkich, którzy lubią ceglane elewacje.