Salon Amanda

Farby ziołowe do włosów

Coraz częściej ludzie farbują sobie włosy. Kiedyś farbowaniem sobie włosów zajmowały się wyłącznie starsze kobiet. Później moda na pomalowane włosy przyszła również do młodszych kobiet, następnie przeszła także na mężczyzn, a obecnie włosy maluje sobie praktycznie każde pokolenie. Jednak jeżeli chcemy mieć zdrowe, lecz pomalowane włosy musimy skorzystać z naturalnej farby do włosów.

Włosy malowane naturalną farbą

naturalna farba do włosówFarby chemiczne mogą uszkodzić nasze włosy, dlatego zaleca się stosowanie farb ziołowych. Wykonane one są z naturalnych składników, które nie niszczą a regenerują nasze włosy. Naturalna farba do włosów zawiera w sobie między innymi sproszkowaną hennę. Farbą naturalną nie możemy uzyskać koloru blond na włosach, tylko odcienie czerwieni, brązu oraz czerni. Sprawiają one, że nasz kolor staje się bardziej intensywny, lecz nadal naturalny. Drobno zmielone, czyste zioła łatwo nakłada się na włosy, a po skończeniu procesu malowania, spłukuje wodą. Naturalnie zrobione farby, oprócz nadania naszym włosom lepszego koloru, również je wzmacniają i odżywiają. Kolory powstałe na włosach dzięki farbom naturalnym są długotrwale, a pomalować je na nowo musimy, gdy pojawią się odrosty. Nawet częste malowanie włosów farbami ziołowymi nam nie zaszkodzi, ponieważ są to same dobre składniki, które są przyjazne dla nas. Jeżeli chcemy zacząć malować swoje włosy, to powinniśmy skorzystać tylko i wyłącznie z naturalnych farb.

Naturalne farby po raz pierwszy zostały użyte w Indiach, obecnie również w Polsce w sklepach z kosmetykami możemy kupić farbę ziołową do włosów. Jest ona dostępna również w sklepach internetowych, a jej cena wynosi około czterdzieści złotych. Jej dostępność w kraju jest bardzo duża, oraz wybór kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.