Salon Amanda

Filmy dla dzieci

Dzieci bardzo lubią słuchać historii i dowiadywać się, co dzieje się z bohaterem podczas kolejnych jego przygód. Oczywiście najlepiej jest stymulować wiele zmysłów, dlatego dzieci z ogromną chęcią oglądają filmy. Najpopularniejsze i najczęściej dostosowane do potrzeb małych użytkowników są animacje i bajki, w których bohaterowie walczą ze złem, pokonują wrogów lub odkrywają swoje powołanie.

Klasyki w Blu Ray

filmy blu ray sklepCzerpiąc z ludowych tradycji i przypowieści, bajkopisarze w ubiegłych wiekach stworzyli niesamowite historie, które stały się bardzo szybko powszechnie znane. Część z tych opowiastek zdecydowanie nie nadawała się do powtórzenia dzieciom, ponieważ bohaterowie tracili w nich części ciała albo dokonywali strasznych zbrodni. W dwudziestym wieku wielkie wytwórnie zainteresowały się tymi opowiadaniami i na ich podstawie stworzyły swoje wyjątkowe animacje. Szczególną sławę zyskały księżniczki. Jedne urodziły się na królewskim dworze i ich misją było odkrycie siebie, a inne poślubiały książęta i w ten sposób zapewniały sobie dostatnie życie w pałacu. Obecnie możemy te animacje podziwiać w wysokiej rozdzielczości, kupując filmy Blu ray Sklep sieciowy czy internetowy to doskonałe miejsce na poszukiwanie klasyków w tym wydaniu. Samo Blu ray to typ nośnika, który pozwala zapisać na płycie jednowarstwowej 25 GB danych, czyli od zwykłego DVD odróżnia go większa pojemność. W tej dekadzie wprowadzono na rynek płyty wielowarstwowe, które pozwalają na zapisanie 100 lub nawet 128 GB danych.

Opowiadania odtworzone w formie animowanej bajki są często ulubieńcami małych widzów. Największą popularność zyskały animacje o księżniczkach, które stworzyły wielkie hollywoodzkie wytwórnie. Najlepszą jakość filmu zapewnia technologia Blu ray, dzięki której na płytach mogą być zapisywane gigantyczne pliki, a z których odtworzeniem poradzi sobie zwykła stacja DVD.