Salon Amanda

Filmy które sprawiają że pragniemy posiadać

 

Ktoś kiedyś powiedział, że jeden obraz mówi więcej, niż tysiąc wypowiedzianych słów. Można również powiedzieć, że jeszcze więcej mówi obraz ruchomy, czyli film. Dodatkowo, jeżeli budzi emocje i przykuwa uwagę odbiorcy, może stać się doskonałą formą reklamy.

Jak stworzyć film reklamowy który działa?

produkcja filmów reklamowychJak stworzyć film, wobec którego nie będziemy mogli przejść obojętnie? Film który poprzez emocje doprowadzi nas w stronę pragnienia posiadania jakiejś rzeczy, to produkcja wymagająca nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim wrażliwości i poczucia estetyki. Dopiero w połączeniu tych cech, możemy spodziewać się sukcesu w skutecznej promocji. Jak więc powinna przebiegać i jakie powinna mieć cechy produkcja filmów reklamowych? Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, ale należy pamiętać też, że filmy reklamowe, to więcej niż sam obraz. To historia, która oddziaływuje na wiele zmysłów i odpowiednia ich kompozycja. Ważny jest układ kamer, kolorystyka, muzyka słyszalna w tle, to wszystko będzie miało znaczenie dla ostatecznego odbioru. Najlepiej to zadanie powierzyć profesjonalnej firmie zajmującej się tego typu działalnością. Warto wtedy zapoznać się z ich dorobkiem i doświadczeniem medialnym. Zespół takich ludzi powinien składać się nie tylko z operatorów i filmowców, ale również ze specjalistów od public relations i technik marketingowych. Ważne jest, aby ludzie którym powierzamy produkcję naszego spotu, byli pełni pomysłów i nietuzinkowego spojrzenia na rzeczywistość. Dodatkowym atutem będzie znajomość lokalnego rynku, a jednocześnie wiedza na temat światowych trendów.

Ludzie pracujący przy tego typu produkcjach to w pewnym stopniu artyści, dla których jednak najważniejsza jest efektywność i odpowiedzialność za powierzone im zadanie. Ich celem będzie nie tylko efektowny wygląd, ale także skuteczność w komunikacji i realizacja założonych celów.