Folia to materiał, który zmienił nasz świat. Obecnie życie bez folii jest niemal niemożliwe. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z ilości wykorzystywanej folii. Mimo tak powszechnego zastosowania, nikt nie jest w stanie wytłumaczyć metodę produkcji folii. Jednak czas to zmienić. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak powstaje folia metalizowana do druku. Na koniec przedstawimy typowe zastosowania folii metalizowanej w produkcji.
Jak powstaje folia metalizowana?
Swoją przygodę zaczniemy od wędrówki po zakładzie. Surowcem do produkcji naszego rodzaju produktu jest folia przeźroczysta. To właśnie ona pozwala na druk na folii metalizowanej i nie tylko. Gdy mamy przygotowaną folie możemy udać się do kolejnego działu. Aby folia miała charakterystyczny połysk niezbędne jest aluminium. Aby druk na folii metalizowanej stał się rzeczywistością następuje proces metalizacji próżniowej. Podczas takiego procesu na arkusz poliestru lub polipropylenu trafia warstwa aluminium. Praktyczne zastosowania dla folii metalicznej. O zastosowaniu folii metalicznej można pisać spore księgi. Dość powszechnym zjawiskiem jest druk na folii metalizowanej o wszechstronnym przeznaczeniu. Folia metalizowana jest przeznaczona do produkcji opakowań do żywności spożywczej np. kaw oraz słodyczy. Dużym zainteresowaniem cieszy się druk na folii metalizowanej w technologii fleksograficznej. Folia służy do tworzenie etykiet pod butelki PET. W przypadku wielu dziedzin dużą popularnością cieszy się drukowanie rotograwiurowe.
Stosowanie folii metalizowanej jest niezwykle praktyczne. Folia tego rodzaju jest tania. Profesjonalny druk na folii metalizowanej niesie wiele korzyści dla środowiska. Ponadto folia metaliczna jest trwała na pęknięcia oraz odporna na zerwanie.