Salon Amanda

Fotografia ślubna – ważny element uroczystości

Organizacja wesela może pochłonąć naprawdę dużą sumę pieniędzy, ale są rzeczy, na których po prostu nie warto oszczędzać. Myśl o wynajęciu kogoś z rodziny lub z gości o zrobienie zdjęć powinna szybko odejść w zapomnienie. Nawet najlepszy amator nie dorówna swoja praca doświadczonemu fotografowi ślubnemu. Profesjonalista zadba o każdy aspekt dotyczący utrwalania uroczystości i to jemu powinniśmy powierzyć odpowiedzialne zadanie w postaci fotografii ślubnej.

Jak wybrać fotografa ślubnego?

fotografia ślubna wrocławJeśli zależy nam zarówno na zdjęciach, jak i na video z uroczystości, to dobrym pomysłem jest wybranie firmy, która zajmie się jednocześnie obsługą zdjęci filmowania, a dzięki temu lepsza koordynacja pracy zespołu. Dobra fotografia ślubna Wrocław potrafi uchwycić najważniejsze momenty na zdjęciach będących pamiątką na całe życie. Przed wyborem fotografa dobrze jest zrobić solidne rozeznanie wśród znajomych lub w internecie. Dobrze jest wybrać kilku potencjalnych z najlepszymi ofertami i skontaktować telefonicznie w celu ustalenia, czy wybrany przez was termin jest wolny. Następnie dobrze jest umówić na spotkanie z listą pytań o aktualną ofertę i jej skład, czyli za co tak naprawdę zapłacimy. Warto pamiętać, że pamiątkowy album w formie fotoksiążki może być opcją dodatkowo płatną. Po uzgodnieniu zakresu pracy fotografa należy w umowie zawrzeć każdy szczegół, aby w przyszłości uniknąć zbędnych nieporozumień. Bardzo często do podpisania umowy wystarczy jedynie zaliczka, a całość kwoty będzie zapłacona fotografowi po dniu, w którym planujemy uroczystość. Pamiętajmy, aby oprócz fotografii w dniu ślubu pamiętać o zaplanowaniu sesji plenerowej na kilka(naście) dni po ślubie/weselu.

Organizacja wesela to skomplikowane przedsięwzięcie gdzie każdy element jest tak samo ważny. Nawet jeśli nasz budżet nie jest specjalnie elastyczny, to nie powinniśmy szukać oszczędności w kluczowych kwestiach, jaką jest m.in. fotografia ślubna. Należy pamiętać, że dobrze wykonane zdjęcia to pamiątką dla nas oraz dla rodziny i przyjaciół