Salon Amanda

Garaże z blachy na dwa samochody

Tendencja do wyprowadzania się Polaków poza obszary miejskie jest widoczna w naszym kraju od wielu lat. Zwłaszcza duże aglomeracje gdańska, warszawska, czy poznańska wyraźnie odczuwają skutki tego zjawiska. Łatwo zauważalny jest też wzrost liczby samochodów na naszych ulicach, przez który mamy problem z coraz większymi korkami.

Garaż dwustanowiskowy z blachy

dwustanowiskowe garaże blaszane w pomorskimOsoby, które zdecydowały się na zamieszkanie pod miastem często nie rezygnują jednak z pracy w mieście. Decyzję o wyprowadzce podejmują z przyczyn czysto ekonomicznych, ponieważ zamiast pięćdziesięciu metrów kwadratowych mieszkania w dobrej lokalizacji w mieście mogą pozwolić sobie na dom lub szeregowiec pod miastem. Muszą jednak liczyć się z tym, że taka zmiana spowoduje też potrzebę posiadania dwóch samochodów, ponieważ nie zawsze można liczyć na dojazd środkami komunikacji publicznej. Powoduje to wzrost popytu na dwustanowiskowe garaże blaszane w pomorskim, mazowieckim, czy wielkopolskim, ponieważ te województwa mają do czynienia z największym odpływem mieszkańców z miast do wsi. Garaże blaszane kuszą wiele osób, ponieważ są bardzo tanie i łatwe w montażu, a spełniają swoją rolę, jeśli chcemy ochronić nasze samochody od działania deszczu czy gradu. Wiele osób stawia jednak na garaże z dodatkową izolacją, dzięki czemu latem nie nagrzewają się one tak mocno, a zimą nie trzeba każdego ranka skrobać szyb przed wyjazdem do pracy.

Dojazdy do pracy są największą zmorą większości migrantów z miast do wsi, dlatego posiadanie własnego garażu powoduje na oszczędność czasu, który dodatkowo trzeba poświęcić każdego dnia na przygotowanie auta do jazdy. Każdy, kto przez choćby miesiąc musiał przedzierać się przez korki jadąc do pracy i wracając z niej wie, że cierpliwość ma swoje granice i jeśli jest szansa, na oszczędzenie chociaż kilkunastu minut dziennie, to jest tot warte zachodu.