Salon Amanda

Grill elektryczny Weber

Jednym z producentów zajmujących się produkcją różnorodnych grillów, jest firma Weber. W jej niezwykle bogatej ofercie znajdziemy grille węglowe, gazowe, ale również grille elektryczne, które sprawdzają się doskonale, np. wtedy, gdy marzy się nam grillowanie na balkonie. W poniższym tekście postaram się przybliżyć jeden z modeli grillów elektrycznych Weber.

Grill Q 1400 od firmy Weber

weber q 1400Grillem, który chcę przybliżyć ze względu na jego właściwości, jest grill Weber Q 1400. Jest to, jak zostało to już wcześniej wspomniane, grill elektryczny, a więc swoje działanie opiera na energooszczędnym zużyciu energii elektrycznej. Dzięki temu nie stanowi przeszkody w kwestii wydzielania dymu, związanego ze spalaniem węgla, co oznacza, iż może być bez większych problemów wykorzystywany w niewielkich przestrzeniach cechujących się skupiskiem ludzi, np. na balkonie w wieżowcu. W tym modelu zarówno kocioł, jak i pokrywa, która umożliwia nam grillowanie w równomiernie rozkładającej się temperaturze, wykonane są z, cechującego się lekkością, odlewu aluminiowego. Jeśli chodzi o samą temperaturę, producent zapewnia nas, iż ten model jest w stanie osiągnąć wewnętrzną temperaturę pozwalającą na grillowanie perfekcyjnie wysmażonego steku. Aby zachować bezpieczeństwo grillowania na powierzchniach, takich jak balkonowa podłoga, konstrukcja odporna jest na wysoką temperaturę, co oznacza, że rama grilla nie nagrzewa się w stopniu, który mógłby okazać się niszczący dla podłoża.

Na pewno istotną kwestią dla nas będzie też fakt, że ze względu na swoją budowę, grill Q 1400 charakteryzuje się stosunkowo łatwym czyszczeniem, ponieważ wszelki tłuszcz i zanieczyszczenia zbierają się na specjalnej tacce, którą możemy wyjąć i oczyścić. Grill posiada wbudowane rączki, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z jego przenoszeniem.