Salon Amanda

Ile kosztuje wymiana opon na letnie?

Każdego roku wszyscy właściciele samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych muszą wymieniać opony przynajmniej dwukrotnie. Można wymienić same opony lub całe koła – jak to się dzieje najczęściej w przypadku aut ciężarowych. Ile kosztuje profesjonalna wymiana opon na letnie? Tyle samo co z letnich na zimowe, bo sezon wymiany w przypadku ceny nie ma żadnego znaczenia.

Im mniejsze opony tym taniej je wymienią

wymiana opon gorliceKoszty wizyty w zakładzie wulkanizacyjnym zależą głównie od tego, jak duże są koła w naszym samochodzie. Jednak wpływ rozmiaru opon na koszty ich sezonowej wymiany dotyczy jedynie samochodów osobowych i dostawczych. W przypadku samochodów ciężarowych koszty obsługi wulkanizacyjnej ustala się indywidualnie. Jeśli chodzi o samochody osobowe to cena wymiany zależeć będzie też od tego czy opony są na felgach stalowych czy aluminiowych. Do tego jeszcze niektórzy wulkanizatorzy doliczają sobie opłatę za to, że w oponach umieszczone są czujniki ciśnienia. Wiele czynników ma zatem wpływ na to ile kosztuje standardowa wymiana opon Gorlice to miejscowość, w której koszt wymiany czterech opon 16 calowych wynosi około osiemdziesięciu złotych. Każdy cal na oponie więcej podnosi całkowitą cenę wymiany o dwadzieścia złotych. Dlatego właśnie najtaniej opony wymieniają Ci, którzy jeżdżą na trzynastu calowych kołach, bo chyba mniejszych już w samochodach nie montują. O wymienieniu opon trzeba jednak pamiętać zawsze i bez względu na koszty.

Zakłady wulkanizacyjne i serwisy samochodowe od marca do końca maja mają pełne ręce roboty. Niektóre serwisy przyjmują zapisy na konkretną datę i godzinę a w innych trzeba stanąć samochodem w kolejce. Tam, gdzie tworzą się kolejki, można zobaczyć ile osób wymienia opony. I bardzo dobrze, bo dzięki temu samochody na drodze są bezpieczne.