Salon Amanda

Import odzieży zimowej

Odzież i dodatki kojarzące się z zimą są dostępne w Polsce w sprzedaży począwszy od jesieni. Sklepy wyprzedają wtedy kolekcję letnią zastępując ją ubraniami przeznaczonymi na chłodniejsze dni. To samo dotyczy dodatków. Coraz częściej możemy tam zobaczyć ciepłe szaliki, czapki, czy rękawiczki. 

Tani import rękawiczek

importer rękawiczekTego rodzaju dodatki zastępują letnie kaszkiety, okulary przeciw słoneczne, czy stroje kąpielowe. Każdy sklep odzieżowy, czy tez sieć sklepów w ten właśnie sposób co roku zmienia rodzaj kolekcji, która jest sprzedawana. Warto przy tym wskazać, że większość z nich traktowana jest jako importer rękawiczek, czy też innych produktów. Z tego też powodu dla menagerów danego sklepu, czy też właścicieli placówki bardzo ważny jest dobry kontakt z dostawcami. Tych na rynku nie brakuje. Z tego też powodu bez większego problemu mogą oni swobodnie realizować zamówienia. Koszt wykonania importu towarów jest zależny w dużym stopniu od tego jaką ilość decydujemy się zamówić. Im więcej zamawiamy, tym cena za sztukę jest niższa. Z tego też powodu decydując się na zmianę kolekcji z letniej na zimową brane są pod uwagę przede wszystkim parametry takie jak zainteresowanie klientów danymi produktami, obrót, czy średnia ilość przeprowadzonych transakcji rok wcześniej. Na tej podstawie ustalany jest popyt. Oczywiście popyt ustalany jest także na każdy produkt z osobna. Tylko na tej podstawie jesteśmy w stanie sprowadzić określoną ilość danego produktu.

Z tego też powodu ilość importowanego towaru na ogół różni się pomiędzy poszczególnymi produktami. Bardzo często wynika to z tego, że dany produkt ma zdecydowanie mniejszy zbyt, niż inny. Warto jest zatem zwrócić uwagę na ten szczegół. Pozwala to na prowadzenie w miarę optymalnej polityki handlowej.