Salon Amanda

Jak dobrze dobrać zbiornik na olej?

Jeśli w celach grzewczych wykorzystujemy olej opałowy musimy przechowywać go w specjalnie do tego celu przygotowanych warunkach. Stworzenie maksymalnie bezpiecznych warunków spowodowane jest tym, iż nie możemy pozwolić na stworzenie warunków w których istniało by ryzyko pożaru. Zatem jakie warunki montażu zbiornika są najodpowiedniejsze? 

Zbiornik idealny do magazynowania paliwa

dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowyJeśli zdecydujemy się na korzystanie z ogrzewania wykorzystującego paliwo grzewcze musimy zapewnić idealne warunki do przechowywania i kupić  dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowy, który będzie magazynował zakupione paliwo najlepiej jeśli będzie on stanie składować paliwo w ilościach, które wystarczą na cały okres grzewczy. Olej musi być przechowywany w taki sposób aby nie pojawiły się jakiekolwiek wycieki paliwa stwarzające ryzyko pożaru. Wszystkie zbiorniki do magazynowania olejów opałowych produkowane są najczęściej z polietylenu. Zbiorników dwupłaszczyznowych nie trzeba umieszczać w wannie wyłapującej oleje w przypadku wycieków. Natomiast zbiorniki dwupłaszczyznowe są lepiej zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, można je ustawiać bezpośrednio na ziemi. Jeśli będziemy musieli zaopatrzyć się w taki zbiornik należy zapytać sprzedawcę czy zasobnik posiada zabezpieczenie przeciwdziałające przenikaniu zapachów. Jeśli zbiornik nie posiada takiej izolacji będzie nam bardzo trudno powstrzymać przeniknięcie niezbyt miłego zapachu. Zbiornik dwupłaszczyznowy zabezpieczony jest przed wyciekiem cieczą znajdującą się między dwiema warstwami zbiornika. Zbiornik taki ustawia się na ziemi z zachowaniem odległości między innymi obiektami określonej w przepisach. 

Dlatego jeśli zdecydujemy się ma opcję ogrzewania olejowego warto zainwestować w zbiornik dwupłaszczyznowy, który będzie idealnym miejscem magazynowym dla całego paliwa przeznaczonego na okres grzewczy. Dodatkowo sprawi, że olej będzie przechowywany w czystych oraz bezpiecznych warunkach. Zbiorniki można kupić w wielu wariantach pojemnościowych.