Salon Amanda

Jak działa overlock?

Posiadanie własnej maszyny do szycia jest bardzo wygodne. Pozwala nam na zajęcie się drobnymi nieprawidłowościami w naszych ubraniach, czy nawet na uszycie pierwszej bluzki bądź sukienki. Jednak z czasem może to nam nie wystarczać i będziemy chcieli poszerzyć nasze umiejętności. Wtedy dobrym wyborem może być kupno overlock’a.

Zalety overlock’a

maszyna do szycia overlockZaopatrzenie się w overlock’a jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w szybki i przede wszystkim estetyczny sposób szyć rzeczy z dzianiny. Jednak przed jego zakupem warto jest rozejrzeć się jakie modele są dostępne na rynku. Maszyna do szycia overlock wyposażona jest w dwa noże, górny i dolny. Ich zadaniem jest obcinanie krawędzi tkaniny, zanim pojawi się na niej ścieg. Oczywiście możliwa jest regulacja głębokości cięcia noży. W tradycyjnych maszynach znajdziemy dolną szpulę, na którą nawijamy nitkę. Overlock jej nie posiada, w zamian za to w tym miejscu znajdziemy dwa metalowe chwytacze. Takie ułożenie narzędzi pozwala na zwiększenie ilości wkłuć igieł na minutę, co z kolei wpływa na szybkość naszej pracy. Ten rodzaj maszyny posiada 4 – nitkowy ścieg, co pozwala nam na uszycie takich rzeczy jak koszulki, spodnie, sukienki czy nawet bluzy dresowe. Przy wyborze overlock’a w sklepie powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na pokrętła, które powinny być umieszczone w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, chwytacz dolny, który pomoże nam w nawlekaniu, a także na jego podstawę, która powinna zapewniać stabilność.

Wybór odpowiedniej maszyny do szycia jest bardzo trudny. Szczególnie jeżeli zależy nam na posiadaniu sprzętu, który będzie miał jak najwięcej funkcji. Jednak przed kupnem overlock’a warto dodatkowo sprawdzić jak głośno pracuje, by jego hałas nie stał się dla nas z czasem uciążliwy.