Salon Amanda

Jak odbywa się gięcie profili?

Gięcie profili okazuje się być niezwykle istotne w przypadku firm zajmujących się szeroko pojętym budownictwem lub budową specjalistycznych maszyn. Muszą być wykonane z najtrwalszych materiałów, które jednak powinny idealnie pasować do planu konstrukcyjnego nieruchomości czy też sprzętu.

Najważniejsze informacje o gięciu profili

gięcie Profili poznańDo gięcia blach można zaliczyć dwa procesy – gięcie na zimno, a także indukcyjne. Wariant na zimno charakteryzuje się użyciem specjalnych rolek, które walcują element. Siła nacisku, jaka wywierana jest przez środkową rolkę na stal, jest tak duża, że przekracza plastyczność we wcześniej wspomnianej stali, a w efekcie ją gnie, co prowadzi do kontrolowanego zniekształcenia. Gięcie powinno odbywać się w trzech punktach, czyli trzech rolkach. Wielkość odkształcenia można zaplanować poprzez odpowiednie ułożenie rolek. Maszyny te z całą pewnością wykazują się wysoką skutecznością, a także precyzją, która je wyróżnia. Wysokiej jakości gięcie Profili poznań, a także wiele innych miast oferują w swoich licznych firmach usługowych. Firmy te zajmują się obróbką metali, a co za tym idzie, pracują w nich eksperci, którzy z całą pewnością wykonują swoją pracę na wyjątkowo wysokim poziomie. Gięcie blach może okazać się bardzo ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku, gdy firma już posiada elementy stalowe na swoim wyposażeniu. Pozwoli to na zaoszczędzenie części funduszy, które zostałyby wydane na nowy element. Dodatkowo rozwiązanie tego typu cechuje… ekologia, ponieważ dana część jest wykorzystywana, a nie wyrzucana.

Gięcie profili odbywa się za pomocą specjalnych urządzeń wyposażonych w trzy rolki. Służą one do kontrolowanego walcowania elementu, na który głównie działa siła ze środkowego walca. Siła ta przekracza plastyczność stali, co w efekcie prowadzi do jej zgięcia i zmiany jej kształtu.