Salon Amanda

Jak przechowywać ciasto?

Słodkie wypieki lubi praktycznie każdy. Trudno wyobrazić sobie jakieś większe spotkanie rodzinne, na którym nie byłoby przykładowo jakiegoś ciasta bądź też pysznych ciasteczek. Jednak ciasto postawione na stole, przykładowo na talerzu, narażone jest na oddziaływanie powietrza, temperatury itp. Jak zatem je skutecznie przechowywać, by przykładowo nadmiernie nie wysychało?

Patera z kloszem – czy warto?

patera na ciasto z kloszemW takiej sytuacji bez wątpienia przydatna może okazać się dla nas patera. Jednak nie standardowa, a wyposażona w praktyczny klosz. Dzięki takiemu kloszowi, jesteśmy w stanie zakryć ciasto, jednocześnie pozostawiając je na stole. Patera tego typu może nam się bardzo przydać wtedy, gdy organizujemy jakieś spotkanie chociażby w ogrodzie. Wówczas na cieście mogą siadać jakieś robaki, muchy itp. Tego natomiast chcemy uniknąć i jednocześnie nie chcemy także od razu zabierać ciasta ze stołu, aby każdy mógł faktycznie się nim poczęstować. Dlatego bardzo ważne jest to, aby na stole stała patera na ciasto z kloszem. Gdzie taką możemy natomiast kupić? Wcale nie jest to tak trudne, jak mogłoby nam się wydawać. Tego typu patery dostępne są w wielu sklepach spożywczych, w większych marketach, w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Poza tym możemy je również nabywać za pośrednictwem stron internetowych. To tam właśnie mamy największy wybór pod tym względem. Poza tym w sklepach online plusem jest również to, że możemy znaleźć patery w różnych rozmiarach. Zarówno te okrągłe, jak i prostokątne.

Taka patera rewelacyjnie sprawdza się w przeróżnych sytuacjach. Czasem gdy wieziemy do kogoś ciasto również chcemy, by zostało ono odpowiednio zabezpieczone. Warto zatem bez wątpienia zdecydować się na taką funkcjonalną oraz praktyczną paterę wyposażoną w klosz.