Salon Amanda

Jak stworzyć kultowy film reklamowy

 

Moja praca w agencji reklamowej nauczyła mnie bardzo wielu ciekawych rzeczy. Najbliżej było mi do nagrywania spotów, dlatego też od razu dołączyłem do tego zespołu w mojej nowej firmie. Nieraz zdarzało mi się już odpowiadać za naprawdę trudne i wymagające produkcje.

Prace nad wymagającymi filmami reklamowymi

filmy reklamowe w warszawieKlienci często są w tej branży bardzo wymagający. Nie ma się co dziwić – od jakości naszego spotu będzie zależała sprzedaż danego produktu lub usługi. Niektóre reklamy stały się wręcz kultowe, i są znane w różnych krajach. By stworzyć taki spot trzeba się jednak naprawdę porządnie wysilić. Podstawą jest kreatywność – najlepiej w pamięć zapadają reklamy, które potrafią wzbudzić emocje. Niejednokrotnie widziałem już, jak powstające filmy reklamowe w Warszawie skupiały się na tym, by w jak najzabawniejszy sposób reklamować daną firmę. Jest to jedna z najlepszych metod na osiągnięcie sukcesu. Udany żart może stać się tekstem, który wiele osób będzie powtarzało na co dzień, nawet w sytuacjach niezwiązanych z reklamowanym przez nas produktem. Mimo wszystko w podświadomości będzie utrwalała się informacja, że żart ten pochodzi ze spotu reklamowego tej konkretnej firmy. Reklamy mogą też działać na inne emocje – mogą wywoływać poczucie nostalgii, wspólnoty z innymi ludźmi, a nawet nieść pozytywny przekaz. Wszystko co wyróżnia naszą reklamę z tłumu innych, lecących razem z nią między jednym, a drugim filmem, działa tylko i wyłącznie na naszą korzyść.

Przez ostatnie lata filmy reklamowe przeszły długą drogę. Wcześniej były to krótkie spoty nastawione na przyciągnięcie klientów do sklepu. Dziś coraz częściej zmienia się to w artystyczną branżę pełną kreatywności i dbałości o szczegóły, stojące na takim samym poziomie, co filmy puszczane w kinach.