Salon Amanda

Jak właściwie dbać o ciągnik?

Ciągniki to jedne z ważniejszych używanych maszyn podczas wykonywania prac na gospodarstwie. Wynika to oczywiście z faktu, że maszyny te można używać do wielu różnych zastosowań. Z tego też względu bardzo ważne jest, aby dbać o prawidłowy stan techniczny tego typu urządzeń.

Jakie filtry kupić do ciągnika?

hydrauliczne filtry do ciągników new hollandCiągniki, szczególnie te markowe, jak New Holand, są podstawowym wyposażeniem wielu właścicieli gospodarstw rolnych. Przy pomocy tej maszyn jest bowiem możliwe wykonywanie różnego rodzaju prac, tym samym oszczędzając pieniądze na zakup i eksploatacje wielu innych urządzeń. Ze względu jednak na tak intensywne użytkowanie ciągników, dosyć często ulegają one awariom. Podstawową przyczyną jest ich praca w warunkach bardzo silnego zapylenia co bardzo źle wpływa na silnik. Na szczęście w bardzo prosty sposób można zapobiegać temu problemowi, kupując hydrauliczne filtry do ciągników new holland. Dlaczego jest to takie ważne? Ciągniki bowiem, jako maszyny wyposażone najczęściej w napęd hydrauliczny, są bardzo podatne na kontakt z zanieczyszczeniami. Tymczasem, podczas kierowania ciągnikiem i używania go, wzniecane są duże ilości pyłu i kurzu, które mogą trwale uszkodzić silnik ciągnika. Stosując odpowiednie filtry, można skutecznie zapobiegać temu problemowi, ale ważne jest, aby dany filtr hydrauliczny był dostosowany i w pełni kompatybilny z naszym modelem ciągnika. W przeciwnym wypadku bowiem, jego skuteczność w chronieniu tłoka silnika nie będzie duża. Filtry najlepiej kupować u autoryzowanych sprzedawców.

Ciągnik jest tak ważna maszyną na gospodarstwie, że jego awaria może być przyczyną wielu problemów. Dlatego też należy odpowiednio dbać o te maszynę, aby jak najdłużej działała bez żadnych problemów. Szczególnie ważne jest chronienie silnika tych maszyn.