Salon Amanda

Jak wybrać ciepłe kołderki dla niemowląt?

Niemowlęta zaraz po urodzeniu nie potrafią jeszcze dobrze regulować temperatury swojego ciała. Dlatego bardzo łatwo mogą się zarówno wychłodzić, jak i przegrzać. Warto mimo to, by dziecko nie spało w pomieszczeniu które jest zbyt mocno ogrzewane gdyż nie wpływa to dobrze na jego spokojny sen. Potrzebujemy zatem bezpiecznego i ciepłego okrycia dla malucha.

Zastosowanie ciepłych kołderek dla niemowląt?

ciepłe kołderki dla niemowlątWydawać by się mogło, że niemowlę ubrane w kilka warstw ubranek i otulone rożkiem albo becikiem nie potrzebuje dodatkowego okrycia. Nic bardziej mylnego. Maleńkie organizmy mają słabo wyćwiczoną zdolność termoregulacji więc trzeba im pomóc. Ciepłe kołderki dla niemowląt przydają się zatem gdy chcemy wyjść na spacer w chłodne czy zimne dni, ale nie tylko. Miejsce, w którym śpi dziecko nie powinno być nadmiernie ogrzewane w nocy, gdyż może to powodować niewłaściwy sen maleństwa. Z drugiej strony przy niskiej temperaturze ciało może szybko się wychłodzić, dlatego warto zainwestować w odpowiednio ciepłe okrycia. Kołderki dla niemowląt można też wykorzystać kiedy dziecko nieco podrośnie i umie już podnosić główkę – jako mata do zabawy, izolująca cieplnie malucha od podłogi. Wypełnienia kołderek mogą być naturalne albo antyalergiczne. Powinna być możliwość ich prania. Komplet pościeli dziecięcej, łącznie z becikiem, ochraniaczem na łóżeczko czy nawet baldachimem można kupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci.

Kołderka dla dziecka to niezbędny element wyprawki dla każdego malucha. Musi zapewniać mu odpowiednią ilość ciepła, a jednocześnie dopływ powietrza. Poza tym dzięki swoim wyjątkowym wzorom i kolorom może być pięknym elementem wystroju pokoiku dziecięcego, pasującym do innych jego elementów albo ozdobą wózka niemowlęcia.