Salon Amanda

Jak wybrać dobrą salę weselną?

Przede wszystkim na początku powinniśmy pomyśleć o wielkości sali weselnej. Salę weselną wybieramy pod względem ilości osób, które zaprosimy na naszą imprezę weselną. Jeżeli więcej zaprosimy tylko 100 osób, to nie ma sensu wynajmować sali, która pomieści 300 gości. Dobrze jest więc na początku zrobić wstępną listę osób, które będziemy zapraszać.

Koszty wynajęcia sali na wesele

sale weselne ŚwiebodzinKwestie finansowe odgrywają bardzo ważną rolę przy wyborze sali weselnej. Najczęściej od talerzyka płacimy za wynajmowane sale weselne Świebodzin to miejscowość, w której wraz z wynajmem sali weselnej w cenie mamy wyliczoną dekoracje sali oraz bezpłatny parking dla gości. Sama lokalizacja sali weselnej jest również bardzo ważna, ponieważ możemy zdecydować się na centrum miasta albo też wybrać salę, która będzie na obrzeżach. Niektórzy decydują się na to, aby zorganizować wesele nad brzegiem morza po to, żeby goście mieli wspaniały widok. Będziemy tam mogli również wykonać wiele pamiątkowych fotek, które trafią do albumu ze zdjęciami ślubnymi i weselnymi. Jeżeli wybierzemy miejsce, które położone jest bardzo daleko od kościoła, to będziemy musieli dla gości weselnych wynająć odpowiedni transport. Z drugiej strony, gdy decydujemy się na centrum miasta, to nie będziemy mogli liczyć na piękne widoki, a także ogród czy nawet zwykły taras. Zaraz po wynajęciu odpowiedniej sali weselnej musimy również ustalić odpowiednie menu, które będzie podawane dla gości.

Najczęściej sale weselne posiadają swoich doświadczonych kucharzy, którzy przygotują specjalne potrawy i mogą to być zarówno tradycyjne dania mięsne, ale także dania wegetariańskie. Obecnie bardzo popularne stało się degustowanie wybranych dań, które mają pojawić się na imprezie weselnej. W ten sposób będziemy mogli uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.