Salon Amanda

Jak zapewnić komfort osobie ciężko chorej?

 

Kiedy moja babcia doznała urazu mózgu i z normalnie funkcjonującej osoby stała się niezdolna do wykonywania jakichkolwiek bardziej złożonych czynności – w tym chodzenia – koniecznością stało się zadbanie o jej i nasz komfort. Aby móc się dobrze opiekować osobą leżącą, niezbędne jest dobre łóżko medyczne.

Jakie łóżka do rehabilitacji wybrać?

łóżko rehabilitacyjne sklepOpieka nad osobą ciężko chorą leżącą prawie 24 godziny na dobę staje się znacznie prostsza, gdy posiada się dobre łóżko rehabilitacyjne (najlepiej elektryczne). Nie jest to wcale aż tak duży wydatek, gdyż dobre łóżko rehabilitacyjne sklep oferuje w cenie około dwóch lub trzech tysięcy złotych. Opiekując się moją babcią zrozumiałem, że korzystanie ze zwykłego łóżka jest nie do wytrzymania. Podnoszenie osoby ważącej ponad 70 kg podczas każdej czynności może być naprawdę wykańczające. Już po tygodniu zacząłem odczuwać pierwsze bóle pleców, a przez kolejny miesiąc tylko się one nasilały. Łóżko medyczne nie zrobi za nas wszystkiego, ale możliwość podnoszenia go i opuszczania znacznie pomoże odciążyć nasze plecy. Przy tym dobre łóżka rehabilitacyjne są po prostu bardzo wygodne i ładnie wyglądają. Mnie szczególnie podobają się te z drewnianymi elementami. Humor naszej babci również zaczął się poprawiać, gdy dostała nowe łóżko, choć z tak ciężką przypadłością, jak poważny udar mózgu, nie ma co oczekiwać cudów. Najlepiej wybierać łóżka od dobrych producentów, wykonane z trwałych i mocnych materiałów.

Opiekowanie się osobą leżącą jest strasznie wyczerpujące i wymaga dużej odpowiedzialności. Dlatego należy sobie to ułatwiać na wszelkie możliwe sposoby. Kupno łóżka rehabilitacyjnego (najlepiej elektrycznego, wyposażonego w pilota) jest praktycznie niezbędne, jeśli nie chcemy szybko podupaść na zdrowiu.