Salon Amanda

Jaki zabieg skutecznie redukuje przebarwienia?

Uznaje się, że przebarwienia są problemem skórnym, który dotyka większości osób. Ciemne plamy pojawiające się na skórze ma aż dziewięćdziesiąt procent kobiet po pięćdziesiątym roku życia. Kosmetologia jednak oferuje zabiegi, które w sposób skuteczny oraz efektywny pozwalają na pozbycie się przebarwień oraz innych zmian pigmentacyjnych. Jakie są najlepsze i najbardziej skuteczne metody pozbywania się przebarwień?

Poszukujemy skutecznego zabiegu na przebarwienia

skuteczny zabieg redukujący przebarwieniaLaserowe usuwanie przebarwień jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów. Polega ono na punktowym podgrzewaniu skóry oraz niwelowanie komórek, w których nastąpiło zbytnie zgromadzenie melaniny. Laser, stosowany przez profesjonalistę w kontrolowanych warunkach, jest w pełni bezpieczny. Warto znaleźć skuteczny zabieg redukujący przebarwienia. Oprócz lasera, powszechnie stosowana je jest redukowanie przebarwień intensywnym światłem impulsowym. Terapia IPL jest ukierunkowana na obszary przebarwień, bez wpływu na tkanki podskórne albo naskórek. Zabieg ten jest zbliżony do laserowego, jednakże energia IPL jest pochłaniana wyłącznie przez określone tony tkanek. W takim wypadku tyczy się to komórek odpowiedzialnych za powstawanie przebarwień. Jest to idealny zabieg pod warunkiem, że przebarwione komórki nie znajdują się zbyt głęboko. Terapia ta sprawdza się zarówno w przypadku przebarwień, plam starczych, trądziku różowatego czy piegów.

Miłośnicy naturalnych zabiegów kosmetologicznych mogą zdecydować się na mniej intensywnie działające zabiegi, jak na przykład peeling ziołowy, który jest oparty wyłącznie o składniki znajdujące się w polskich ziołach. Peeling powoduje złuszczenie średnio głębokich oraz głębokich warstw naskórka i powoduje zniwelowanie widoczności zmian pigmentacyjnych, przebarwień oraz blizn o dowolnym pochodzeniu. Ze względu na naturalny skład peelingu, zabieg ten jest polecany większości osób.