Salon Amanda

Jednodniowe kursy BHP w Warszawie

Kilka tygodni temu rozpoczęłam swoją pierwszą poważniejszą pracę na magazynie. Nie ukrywam, że byłam tym faktem niezwykle podekscytowana, ponieważ miałam nadzieję, że nowe wyzwanie pozwoli mi płynniej wejść w dorosłość. Obawiałam się jedynie tego, że z racji braku doświadczenia mogę nie być do końca świadoma tego, do jakich zasad powinnam stosować się podczas pracy. Odpowiedzią na wszystkie moje obawy był profesjonalny kurs z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, podczas którego kompetentny specjalista odpowiedział wyczerpująco na każde moje pytanie.

Jak wygląda kurs BHP w warszawskich firmach? 

kursy bhp w WarszawieJednodniowy kurs, za który zapłacił mój pracodawca musiałam odbyć jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Z racji tego, że w okresie tym firma zatrudniała równocześnie kilka nowych osób, to na szkoleniu instruktażowym z Bezpieczeństwa i Higieny pracy zjawiło się wraz ze mną jeszcze kilka osób. W pierwszej kolejności specjalista od BHP zapoznał nas z krótkim filmikiem instruktażowym, który składał się z odgrywanych przez aktorów scen potencjalnie niebezpiecznych. Kursy BHP w Warszawie zazwyczaj składają się bowiem z dwóch uzupełniających się części. Dzięki filmowi mogliśmy w bardzo dosłowny sposób przekonać się o tym jakie sytuacje i niedopatrzenia grożą bardzo przykrymi konsekwencjami. Po tej części rozpoczął się kilkugodzinny wykład, podczas którego prowadzący szkolenie posiłkował się uzupełniającą prezentacją multimedialną. Muszę przyznać, że szkolenie to bardzo mi się spodobało, ponieważ dzięki niemu mogłam poszerzyć swoją wiedzę o nowe, cenne informacje. Na samym końcu musieliśmy jeszcze zaliczyć krótki test weryfikujący pozyskaną przez nas wiedzę. 

Kursy BHP cieszą się w stolicy sporą popularnością, ponieważ w mieście tym działa wiele prężnie rozwijających się firm, które co miesiąc poszukują nowych pracowników na różne stanowiska. Uważam, że kursy te są bardzo istotne, ponieważ dzięki nim możemy czuć się w pracy znacznie bezpieczniej.