Salon Amanda

Kilka informacji o stali

 

Na rynku istnieje szeroka oferta stali. Jaka stal jest odpowiednia dla jakich rozwiązań? W jaki sposób wybrać odpowiednią? Czym się sugerować podczas wyboru danego rodzaju stali? Jak zabezpiecza się ją przed transportem?

Stal stali nierówna

stal 18CrNiMo7-6Omawiany materiał wykonuje się ze stopów żelaza, które miesza się z różnymi pierwiastkami. Należy go kształtować plastycznie pod wpływem wysokiej temperatury. Najczęściej wykorzystuje się walcowanie, ciągnienie, kucie i prasowanie. Ważne jest, że podział przeróbki plastycznej zależny jest od temperatury rekrystalizacji statycznej. Stal dzieli się na konstrukcyjną z podrodzajem niskostopowej. Główna grupa zawiera w sobie niską zawartość węgla i wykorzystuje się ją do prac budowlanych. Ważne jest, że zwykle nadają się do obróbki cieplnej. Podrodzaj niskostopowy jest specjalistycznie obrabiany i używa się go do konstrukcji narażonych na niekorzystne warunki atmosferyczne jak np. mosty, zagrody, czy zawieszenia. Jednym z ciekawszych rodzajów jest stal do nawęglania. Wykonuje się ją na podstawie metalu konstrukcyjnego najwyższej jakości. Stal 18CrNiMo7-6 posiada wysoką odporność na proces rdzewienia, a także jest wystarczająco ciągliwa, by można ją było odpowiednio obrobić. W zależności od rodzaju stali, jej transport może biegać odmiennie. Czynnik, który decyduje o przewiezieniu danego materiału to przede wszystkim jego konkretne zastosowanie. Inaczej będzie prezentował się transport szerokich i długich prętów, które będą służyły za wsporniki. Producenci polecają specjalistyczne liny i taśmy zabezpieczające.

Jeśli części są mniejsze, to powinno się je ciasno opasać, by luźne elementy nie przemieszczały się po przestrzeni pojazdu. Wszystko zależne jest od tego, jaką stal potrzebujmy i to powinien nasz główny czynnik decyzyjny. Warto skorzystać z rad ekspertów, którzy posiadają merytoryczne zaplecze związane z tą branżą przemysłu.