Na rynku istnieje szeroka oferta stali. Jaka stal jest odpowiednia dla jakich rozwiązań? W jaki sposób wybrać odpowiednią? Czym się sugerować podczas wyboru danego rodzaju stali? Jak zabezpiecza się ją przed transportem?
Stal stali nierówna
Omawiany materiał wykonuje się ze stopów żelaza, które miesza się z różnymi pierwiastkami. Należy go kształtować plastycznie pod wpływem wysokiej temperatury. Najczęściej wykorzystuje się walcowanie, ciągnienie, kucie i prasowanie. Ważne jest, że podział przeróbki plastycznej zależny jest od temperatury rekrystalizacji statycznej. Stal dzieli się na konstrukcyjną z podrodzajem niskostopowej. Główna grupa zawiera w sobie niską zawartość węgla i wykorzystuje się ją do prac budowlanych. Ważne jest, że zwykle nadają się do obróbki cieplnej. Podrodzaj niskostopowy jest specjalistycznie obrabiany i używa się go do konstrukcji narażonych na niekorzystne warunki atmosferyczne jak np. mosty, zagrody, czy zawieszenia. Jednym z ciekawszych rodzajów jest stal do nawęglania. Wykonuje się ją na podstawie metalu konstrukcyjnego najwyższej jakości. Stal 18CrNiMo7-6 posiada wysoką odporność na proces rdzewienia, a także jest wystarczająco ciągliwa, by można ją było odpowiednio obrobić. W zależności od rodzaju stali, jej transport może biegać odmiennie. Czynnik, który decyduje o przewiezieniu danego materiału to przede wszystkim jego konkretne zastosowanie. Inaczej będzie prezentował się transport szerokich i długich prętów, które będą służyły za wsporniki. Producenci polecają specjalistyczne liny i taśmy zabezpieczające.
Jeśli części są mniejsze, to powinno się je ciasno opasać, by luźne elementy nie przemieszczały się po przestrzeni pojazdu. Wszystko zależne jest od tego, jaką stal potrzebujmy i to powinien nasz główny czynnik decyzyjny. Warto skorzystać z rad ekspertów, którzy posiadają merytoryczne zaplecze związane z tą branżą przemysłu.