Salon Amanda

Kilka słów o karmach od Essential Foods

 

Kiedy w naszym domu pojawia się pies, bez względu na to, czy jest to szczenię, czy też pies starszy, chcemy zadbać o niego w najlepszy sposób z możliwych. Oznacza to między innymi odpowiedzialny wybór producenta, od którego będziemy zakupować karmę dla naszego pupila. Przy wyborze danej marki warto na pewno zwrócić uwagę na skład karmy, którą chcemy kupić.

Skład karm dla psów od Essential Foods

karmy dla psów essential foodsJedną z ciekawszych firm, zajmujących się produkcją karm dla psów, na pewno jest firma Essential Foods. Karmy dla psów Essential Foods produkowane są z myślą o zdrowiu i dobrej kondycji psów, które będą ją spożywały. Z tego też względu, twórcy karmy Essential Foods – bez względu na jej konkretny rodzaj – skupiają się na tym, by karma ta opierała się na składzie, który doskonale wpasuje się w zbilansowaną dietę naszego pupila. Karmy Essential Foods pozbawione są przede wszystkim wszelkiego rodzaju zbóż, a skład w większości – często sięgającej nawet 60% – opiera się na świeżym mięsie, które poddawane jest odpowiedniej obróbce. Pozostała część składu zawsze zawiera w sobie potrzebne psu owoce i warzywa, które dostarczają mu witamin i niezbędnych minerałów. Wszystkie składniki wybierane są spośród produktów najwyższej jakości i przetwarzane w stosunkowo niskiej temperaturze, która pozwala na osiągnięcie właściwości znanych nam z tłoczenia na zimno, czyli nie sprzyjających w żadnym wypadku rozwojowi czynników rakotwórczych.

Karmy dostarczane na rynek przez Essential Foods pozbawione są sztucznych aromatów, niepotrzebnych barwników i sztucznych konserwantów, dzięki czemu stanową produkt najwyższej jakości, pozytywnie wpływający na zdrowie każdego psa i zachęcający do jedzenia. Są to karmy, które nie podrażnią przewodu pokarmowego psa, a dodatkowo dostarczą mu niezbędnych witamin i minerałów.