Salon Amanda

Kokony dla dzieci

Rodzice często się zastanawiają jak właściwie trzymać maluszka, lub gdzie go kłaść do spania. Tak małe dzieci większość czasu spędzają na spaniu, dlatego warto zakupić specjalne kokony, w których możemy bezpiecznie trzymać dziecko.

Z czego są wykonane kokony dziecięce?

kokon dziecięcyMaluszek nie musi spać, lub leżeć tylko w swoim łóżeczku. Czasem bywa, że mama chce coś zrobić w kuchni, lub po prostu chce mieć maluszka blisko siebie. W takiej sytuacji sprawdzi się kokon dziecięcy, który jest doskonałym miejscem dla niemowlaka. Jego wielkość pozwala na wkładanie do niego noworodka i niemowlaka do momentu, aż będzie on w stanie samodzielnie się przemieszczać. Kokon to nic innego jak specjalny materacyk z podwyższonymi brzegami, które można dodatkowo ściągać sznureczkiem, tworząc w ten sposób przylegający do ciała maluszka kokon. W takim miejscu dziecko jest bezpieczne i może sobie spokojnie spać. Kokony są wypełnione specjalnymi antyalergicznymi kuleczkami oraz pokryte są bawełną, albo tkaniną bambusową. Posiadają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego są tak popularne wśród przyszłych rodziców, którzy je wybierają dla swoich pociech. W kokonie możemy dziecko położyć w jego łóżeczku, aby miało bardziej komfortowe warunki. W czasie zimowych spacerów można malucha wozić w wózku w kokonie, bo będzie dziecku cieplej. Niektórzy rodzice w kokoniku kładą dziecko na kanapie, lub na dywanie, gdyż jest odizolowane od podłoża i zabezpieczone podwyższonymi brzegami. Jego rozmiar jest uniwersalny i pasuje na każde dziecko.

Kokony dla dzieci możemy kupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Świetnie się też nadają na prezent dla świeżo upieczonych rodziców. Ich cena zaczyna się już od około czterdziestu złotych, a najdroższe mogą kosztować nawet trzysta złotych.