Salon Amanda

Kominek wykonany z wysokogatunkowej stali

W wielu nowoczesnych salonach znajdują się kominki, które sprawiają, że wnętrze jest ciepłe i przytulne. Na polskim rynku znajduje się całe mnóstwo różnych kominków, z których można skorzystać. Wśród nich znajduje się Lucy 16, czyli kominek, który posiada całe mnóstwo zalet.

Kominek z komorą wyłożoną materiałem akumulującym ciepło

kominek lucy 16Po pierwsze jest to kominek, który maksymalnie wykorzystuje energię. Wkład ma tak zbudowany korpus i front, że są one odporne na nawet bardzo wysokie temperatury. A to wszystko dzięki materiałowi, z jakiego wykonano te elementy. Zastosowano tutaj stal wysokogatunkową, dzięki której kominek jest niezwykle solidny i przetrwa wiele lat. Właścicielom kominków zależy na tym, by ogrzewanie było efektywne. Chodzi o to, by ciepło utrzymywało się jak najdłużej. Okazuje się, że kominek lucy 16 spełnia te oczekiwania, ponieważ komora spalania została wyłożona specjalnym materiałem. Jest to Acumotte, czyli materiał, który akumuluje ciepło. To wszystko sprawia, że dochodzi do podwyższenia temperatury w komorze spalania. W kominku Lucy 16 zastosowano również system dwóch deflektorów. Zawsze warto zwracać uwagę na liczbę deflektorów (albo to czy w ogóle są obecne w kominku) w czasie wyboru kominka. Dwa deflektory w kominku Lucy 16 przyczyniają się do wydłużenia drogi spalin. Spaliny dokładnie się dopalają, przez co ogrzewanie takim kominkiem jest zdecydowanie bardziej ekologiczne. Powietrze dostarczane jest do kominka tylko i wyłącznie z zewnątrz.

Wbudowano tutaj specjalny króciec dolotu powietrza, który na to pozwala. Dolot powietrza można jak najbardziej regulować. A służy do tego tylko jeden regulator, przez co sterowanie kominkiem jest bardzo proste. Komora spalania posiada też aż potrójny system dopowietrzania! We wkładzie znajduje się też system czystej szyby.