Salon Amanda

Korzyści z odpowiedniej rehabilitacji po endoprotezie

W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zaczynają doceniać, jak duże możliwości daje odpowiednia rehabilitacja. Coraz więcej osób, zarówno wśród pacjentów, jak i wśród lekarzy, zwraca uwagę na to, że w zespole terapeutycznym, który pracuje w szpitalu powinien znajdować się fizjoterapeuta, ponieważ znacznie przyspiesza to proces leczenia i zwiększa jego skuteczność.

Istotność rehabilitacji po endoprotezie

rehabilitacja endoprotezaJak wspomniano powyżej, w dzisiejszych czasach ludzie zaczynają coraz bardziej dostrzegać jak wiele możliwości daje odpowiednia rehabilitacja. Nie jest już ona postrzegana tylko jako masaż, czy też elektroterapia, ale jako cały szereg różnych metod, które można zastosować w zależności od potrzeb. Dlatego też bardzo wiele osób wskazuje, że w szpitalu, po różnych zabiegach powinna być zalecana pacjentom odpowiednia rehabilitacja Endoproteza biodra jest zabiegiem, na przykładzie którego idealnie widać taką konieczność. Lekarz często nie ma czasu aby wyjaśnić pacjentowi jakich ruchów nie może wykonywać po takim zabiegu, co powoduje, że osoba ta nie jest świadoma w jaki sposób dbać o to, aby nie doprowadzić do zwichnięcia endoprotezy. Fizjoterapeuta natomiast ma więcej czasu aby cierpliwie wyjaśnić pacjentowi jak może teraz funkcjonować, a także pokazać mu ćwiczenia, które powinien wykonywać oraz zadbać o to, aby dana osoba wykonywała je prawidłowo technicznie.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia jak ważna w procesie leczniczym jest odpowiednia rehabilitacja. Przykładem, na którym bardzo dobrze to widać jest operacja endoprotezy biodra. Po niej konieczne jest uświadomienie pacjenta w jaki sposób może teraz funkcjonować i jakie ćwiczenia powinien wykonywać, co sprawi, że skuteczność zabiegu będzie dużo większa.