Salon Amanda

Listwy dylatacyjne do tynków w okolicy okien

 

Aby świeżo remontowane pomieszczenia wyglądały estetycznie, a krawędzie przy oknach były równe oraz zabezpieczyć się przed uszkodzeniem i pobrudzeniem ram podczas tynkowania należy zastosować odpowiednią listwę przyokienną. Odpowiednio dobrany panel dyletacyjny ułatwi pracę tynkarzowi.

Łatwy montaż listew przyokiennych

listwa przyokiennaPowszechnie stosowane listwy dylatacyjne służą do prawidłowego połączenia tynku wewnętrznego z ramą okienną. Odpowiednio dobrana dekoracyjna listwa przyokienna uszczelnia połączenie ościeżnicy okiennej z masą tynkarską, zapobiega pękaniu tynku na ich styku, a dzięki niej wykończenie tynku wygląda estetycznie oraz znacząco przyspiesza prace wykończeniowe. Co więcej listwy przyokienne dobrych firm są dostępne w wielu kolorach, które można bez problemu dopasować do koloru okna, zbudowanego zarówno z wybarwianego drewna jak i wykończonego okleiną. Przed rozpoczęciem prac tynkarskich należy wyczyścić, odtłuścić i dobrze osuszyć ościeżnicę okna. Następnie dopasować odpowiednią długość listwy i przykleić ją do ościeżnicy po usunięciu paska zabezpieczającego klej. Tak przygotowane okno należy zabezpieczyć folią ochronną. W tym celu należy usunąć folię zabezpieczającą klej na elemencie traconym i przymocować do niego folię ochronną. Rozpoczęcie prac tynkarskich jest możliwe po dwóch godzinach, gdy klej dobrze uszczelni połączenie. Nałożony tynk należy zacierać tak, aby do części zwanej korytkiem wprowadzić zaprawę a następnie odciąć nadmiar gromadzony na zewnętrznej części listwy.

Element tracony wraz z niepotrzebnymi już foliami ochronnymi należy usunąć dopiero po kilku dniach, gdy tynk odpowiednio stężeje i właściwie będzie już wyschnięty. Należy to zrobić jednym płynnym ruchem, chwytając w górnym narożniku okna i ciągnąc w dól.