Salon Amanda

Logo początkiem firmy

 

Zaczynasz tworzyć własną firmę i zastanawiasz się nad kwestią jej promocji? Nie jest to zadanie proste, szczególnie przy dużej konkurencji, ale przy odpowiednich krokach każdy może sobie poradzić.

Cena za zaprojektowanie logo

projektowanie logo cenaJuż od samego początku warto zadbać o elementy, które zapewnią identyfikację firmy – nazwa, projektowanie logo cena, hasło przewodnie, kolory etc. Mając zaprojektowana spójną, jednolitą identyfikację wizualną firmy możemy przystąpić do kolejnych kroków. Pierwszy z nich to stworzenie strony internetowej, która w prosty sposób udziela konkretnych informacji. Szczególnie na początku nie kombinuj, postaw na prostotę i jasny przekaz. Kolejna sprawa to stworzenie materiałów reklamowych takich jak wizytówki, ulotki reklamowe, plakaty, banery i inne, oczywiście w takim zakresie jak to nam będzie potrzebne. Nie warto jednak rezygnować ze względów finansowych z takich rzeczy jak papier firmowy, foldery reklamowe, teczki ofertowe. Nawet mała, początkująca firma będzie pozytywnie odebrana gdy zadba o takie profesjonalne szczegóły. Już od samego początku działalności warto też budować bazę klientów. Będzie ją można wykorzystać na wiele sposobów, choćby do mailingu, do telefonicznego przedstawiania ofert, wysyłania spersonalizowanych ofert. Dalszy etap to podejście właściwych działań marketingowych – pozycjonowanie strony, pozyskiwanie leadów, reklama Google AdWords etc. A poza internetem można skorzystać z reklam prasowych, radiowych, telewizyjnych, a także z reklamy zewnętrznej (reklama na pojazdach, billboardy, tablice reklamowe, citylighty…).

Pamiętajmy jednak by reklama była efektywna, a formy reklamy właściwie dopasowane do specyfiki firmy i jej produktów. Warto obserwować działania konkurencji, która odnosi sukcesy i inspirować się stosowanymi przez nią rozwiązaniami.